Légszennyezettség: még mindig egészségtelenül magas a szálló por aránya szeretett városunkban!

Öcaline • 2018. november 11. 19:51 • Közérdekű 0 30

A friss mérések szerint is egészségtelen a szálló por aránya Dunaújvárosban – az országos adatsorral jelentkező légszennyezés.hu legújabb közlése szerint 164 százalékon áll a mutató. Aktuális hatás és javaslat a hajtás után.

Két tényezőt tekintve kedvezőtlen a helyzet a légszennyezés terén szeretett városunkban, derül ki a Válaszúton Alpítvány honlapjának friss adatsorából. A légszennyezés.hu oldalon közzétett dunaújvárosi mutatók szerint a kén-dioxid jelenléte is kedvezőtlen mértékű (14 százalék), de az igazán döbbenetes adat az elmúlt napok-hetek során visszatérő probléma – a szálló por aránya 164 százalékos.

Vagyis: az egészen friss, ma este 19 órakor mért érték alapján  városunk levegője egészségtelennek minősíthető.

A tematikus portál eredménye szerint az aktuális egészségügyi hatást tekintve Dunaújvárosban a levegő szennyezettségi szintje meghaladja a szmogriadó tájékoztatási fokozatát, igaz, nem éri el a riasztási szintet. Ezzel együtt hosszút távon jelentős káros egészségkárosító hatások jelentkezhetnek, mi több, az érzékenyebb csoportoknál már rövid távon tünetek mutatkozhatnak!

Ennek nyomán következzenek a légszennyezés. hu egészségügyi javaslatai!

Érzékeny csoportok: Kerüld a tartós kintlétet, a lakás szellőztetését a legtisztább időszakra időzítsd!
Átlagos népesség: Fontold meg, hogy átütemezd, vagy csökkentsd a nehéz kültéri tevékenységeidet, ha tüneteket veszel észre magadon!

Bár a következő héten esedékes meteorológiai mutatókkal még adósak vagyun, az már biztos, hogy a koncentráció csökkenésére a következő napok kilátásai szerint kevés az esély.

(Az illusztrációt a légszennyezettség.hu oldal biztosította, a tippért köszönet a Vészhelyzet Dunaújváros, vagyis a VéD helyzetjelentőinek!)

Kommentek