Tehetségnap: idén immár hatodszorra rendezik a diákok jeles seregszemléjét

Öcaline • 2018. április 25. 19:19 • Közösség 0 7

Intézményi bemutatók, közös rajz, meg persze az elmaradhatatlan jókedv – folytatják az elmúlt esztendők szép tradícióját, idén immár hatodszorra rendezik meg a tehetség hónapja országos programsorozatához kapcsolódva a Tehetségnapot szeretett városunkban csütörtökön délután. Térségi merítés a hajtás után!

A Közép-Mezőföldi Tehetségsegítő Tanács szervezésében idén is megrendezik a Tehetségnap című eseményt a város és a városkörnyék általános iskoláinak bevonásával. Az eseményre a Városháza téren várják a fellépőket és az érdeklődőket április 26-án, csütörtökön 15 órától.

A Castellum.do műhelyéhez eljuttatott szíves invitáció szerint a seregszemlét idén is a tehetség hónapja programsorozatába illeszkedve szervezik, amely március 25-től, Bartók születésnapjától egy hónapon át tart. Ebben az időszakban Magyarország számos városában hívják fel a figyelmet a tehetséggondozás fontosságára – szeretett városunkban idén immár hatodszorra rendezik meg a jeles seregszemlét, ahol a város és városkörnyéki iskolák tehetséges diákjai mutatkozhatnak be.

A program két fő részből áll: egyrészt egy nagyszabású közös rajz készítésére vállalkoznak a közreműködők – ehhez iskolánként három-három gyermek és egy kísérő pedagógus jelentkezését várták a szervezők –, másfelől zenés, táncos műsor csalogatja a vendégeket. A csomagolópapírra készítendő körkép Madárvilág munkacímmel születik, míg a műsorban egy-egy iskola öt-nyolc perces összeállítással mutatkozhat be.

Az esemény nyitott és ingyenesen látogatható – mindenkit szeretettel várnak!

(Archív fotók: Barta Mónika)

 

 

 

 

 

Kommentek