Új hajó a Castellum-flottában: Dunai Mémgyár, avagy a város – görbe tükörben

Öcaline • 2018. április 23. 20:49 • Közösség 0 30

A szeretetteljes kritika és a támogató irónia erejével ábrázolja görbe tükörben szeretett városunkat a Dunai Mémgyár. A facebook felületén egyre népszerűbb gyűjtemény friss darabjai innentől kisebb nagyobb rendszerességgel feltűnnek a Castellumon is. Hurrá, hurrá, hurrá!

Hallottál már a Dunai Mémgyárról? Neeeem???? Akkor mindenek előtt kattints!

Dunai Mémgyár (katt!) >>

2016 vége óta folyamatosan állítja görbe tükörbe szeretett városunkat a Dunai Mémgyár szerkesztő-alkotója, aki magamagát is Déem (DM) néven emlegeti. Az együttműködést ratifikáló chates beszélgetés során kiderült: az oldalt azzal a nem titkolt céllal hozta létre, hogy "megmémesítse a dunaújvárosi köztudott dolgokat":
– Az ilyen mémoldalak a fiataloknál nagyon befutottak, viszont a Dunai Mémgyár követői nem csak fiatalok, hanem rengeteg olyan ember, aki a legyártott mémben átérzi a saját helyzetét – városlakóként, a közügyek és közállapotok iránt érdeklődő polgárként, vagy éppen munkavállalóként. Például amikor vasműs mém pattan ki, mindig rengeteg dolgozó reagál.
Déem szerint ez a hozzáállás – ami egyszerre kritikus, szeretetteljes és ironikus – nagyon sok követőre talált és talál; személy szerint is fontosnak tartja, hogy a "dunaújvárosi jelleg" visszatérő, erős eleme legyen a munkáinak. Ez a határozott és egyértelműen pozitív lokálpatrióta gesztusokban is megnyilvánul – máris mutatok egy remek példát!


Az egyetlen tényező, amit a felület gazdája tudatosan tart távol a történettől, a napi (párt)politika:
– Direkt nem olvasztottam össze a mémoldallal a napi szintű politizálást, ami persze nem jelenti azt, hogy nem fordult elő egy-két politikai hatású mém – de a pártos vonalat határozottan kerülöm. Véleményem persze van, de nem öntöm vele nyakon a mémoldal követőit. 
Azt például Déem baráti köréből is kevesen tudják, hogy alkotónk nevéhez fűződik egy másik projekt, pontosabban egy, a dunaújvárosi közvilágítás állapotát megéneklő face-oldal.

Napi friss hír a dunaújvárosi közvilágítás állapotáról (katt) >>

Mint láthatod, nincs agyonbonyolítva: néhány kép a sötétbe borult utcákról, meg napi szinten frissítés, napra nap ugyanazt, ugyanakkor. Szar. Szar. Szar. (Ilyen egyszerű ez.)

Üdv a körben, Déem! És nézzétek a Dunai Mémgyárat sokan – innentől sokszor mutatjuk!

 

≡ UGORJ A CÍMLAPRA!

 

○ ●  B E C S Ü L E T K A S S Z A

Kommentek