A költészet napja: eseményözön minden fronton – mínusz (sajnos) a slam poetry

Öcaline • 2018. április 11. 18:08 • Kult 0 1

Könyvár, MMK, ICA-D – örvendetesen gazdag programmal készülhetnek az irodalom szerelmesei a költészet napjára; egy program viszont jelentkezők híján meghiúsul, a slam poetry művelői "eltűntek" szeretett városunkból.

A Pillanatragasztó fantázianevű társulat ma esti előadásával (18 órától kezdtek a Kortárs Művészeti Intézetben, ha szeded a lábad, még elcsípheted!) megkezdődtek a költészet napja programjai szeretett városunkban. A kínálat kivált április 12-én, csütörtökön lesz örvendetesen gazdag, sok-sok esemény kényezteti a kultúra és a versek barátait, igaz, több program sajnálatosan összecsúszott, de hát ez ilyen műfaj, nem állíthatunk minden programelem mellé egy hexametert. Lássuk a részleteket:

József Attila Könyvtár – 17 óra

Énekelt versekkel készül a József Attila Könyvtár, a felnőtt részlegen a Garabonciás együttes, ad koncertet a jeles napon. Az összeállítás címe Az én szívem játszik, a népzene és világzene motívumait felvonultató, klasszikus és kortárs költők megzenésített verseivel színre lépő zenekar vállaltan családi rendezvényre készül – az óvodás korosztálytól a felnőttekig minden generációnak emlékezetes élményt ígérnek! 

Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) – 18 óra

"... s mi borzadozva kérdezzük, mi lesz még,/ honnan uszulnak ránk uj ordas eszmék,/ fő-e uj méreg, mely közénk hatol –/meddig lesz hely, hol fölolvashatol?" Felelősség címmel várja a vendégeket a Kortárs Művészeti Intézet és a Kálvin János Gimnázium közös programja; a klasszikusokat újragondoló összeállítás előadója Gyurkity Kata lesz, közreműködik Korom Károly. (Címlap- és nyitóképünk az esemény meghívója!)


Munkásművelődési Központ (MMK) – 18 óra

A Versbarátok Klubja ugyanekkor tartja hagyományos Költészetünnep című programját az MMK földszinti színháztermében. A vendégek Pásztor Attila verseskötetének bemutatóján vehetnek részt, majd Kovácsy Gyula kiselőadását hallhatják a magyar népdalról, végül a friss verstermésből kapnak ízelítőt.

A végére egy szomorú hír: pár éve még nagyot futott a városban, mára jószerével "eltűnt" a palettáról a slam poetry – érdeklődés ugyan lenne, de jelentkező nem nagyon volt ParaPéntek című eseményre, amelyet április 13-án, pénteken rendeztek volna az ICA-D-ben.

Nem csodálkozom; egyre kevésbé van helye a szószaporításnak mifelénk.

≡ UGORJ A CÍMLAPRA!

 

○ ●  B E C S Ü L E T K A S S Z A

Kommentek