Jégkorong: újra a Szereda örülhetett – és pokoli helyzetben az Acélbikák

Öcaline • 2018. február 24. 19:22 • Sport 0 9

Bár közel volt a feltámadás, nem sikerült a bravúr, Székelyföldön is veszített az Acélbikák együttese az Erste Liga rájátszásának sorozatában; ma délutáni, 5-2 arányú győzelmével a Csíkszereda nagy lépést tett a négy nyert meccsig tartó párharc megnyerése felé, 3-0-ra vezet. És innen pokoli nehéz lesz fordítani – de még sikerülhet!

Két vesztes hazai meccs után azzal az elhatározott szándékkal utazott Csíkszeredába a DAB jégkorong csapata, hogy visszavegye a pályaelőnyt az Erste Liga negyeddöntőjének sorozatában a székely legénységtől. Ez természetesen

nem ígérkezett könnyű feladatnak,

hiszen a Vákár katlanában nemcsak a remek erőkből álló, és a rájátszásra kiválóan összerakott ellenfél, de a lelkes szurkolótábor is várta a mieinket.
Sajnos az összecsapás ott kezdődött, ahol a korábbi csata véget ért: egyértelműen a székelyföldi alakulat irányította az első perceket, és bizony Duschek bravúrjaira volt szükség ahhoz, hogy meccsben maradjon a Dunaújváros. Aztán már hálóőrünk kiváló formája sem segített, a 6. percben megszerezte a vezetést a Szereda (1-0). A mieink dolgát tovább nehezítette, hogy többször is emberhátrányba kényszerült a csapat – és bár az eredmény a harmad végéig nem változott, nem volt éppen biztató az Acélbikák helyzete. Különösen úgy nem, hogy a lefújáskor Duschek is büntetést kapott, a második felvonást kettős fórban kezdte a hazai gárda – és nem egészen fél perc alatt meg is duplázta előnyét (2-0).
A folytatásban szerencsére egyre többször került helyzetbe a Dunaújváros is, a csíki legénység igyekezett tartani az előnyt, de a mieink is erőre kaptak, és egy fórt kihasználva Becze révén szépítettek az álláson a 28. percben (2-1). A visszatérő remény új lendületet adott a csapatnak, át is vették a játék irányítását, de a vendéglátók is igyekeztek – és sajnos egyrészt jól szűrték a DAB támadásait, másfelől a harmad hajrájára fordulva ismét gólra váltottak egy helyzetet, így a második játékrész vége előtt újra kettőre nőtt a hazai előny (3-1)
A záró felvonást előnyben kezdte az Acélbikák alakulata, és bár a fór kimaradt, érezni lhetett, hogy mindent egy lapra feltéve rohamoz Jason Morgan legénysége – a nagy akarásnak végre nem csak helyzet, de gól is lett a vége, a 45. percben Izacky találatával ismét lőtávolon belülre került a Dunaújváros (3-2). A folytatás nagy csatát,

play off ütközethez méltó

kemény perceket hozott, hiszen mindkét együttes tudta, hogy egy újabb gól alapjaiban írhatja újra az összecsapás, mi több, a rájátszás eddigi történetét; ez a találat sajnos újra a hazaiaknak jött össze az 56. percben, így a véghajrá előtt ismét két góllal vezetett a Szereda (4-2). A Dunaújváros 19-re lapot húzott, időkérés után a kapus helyett is támadót vetett be Morgan mester, és bár az utolsó pillanatokat előnyben játszhatta a csapat, egy üres kapus találattal végleg eldöntötte a győztes kilétét a Szereda. Így 5-2 arányban nyert a hazai gárda, és hazai diadala nyomán 3-0-ra vezet a négy nyert meccsig tartó párharcban.

Folytatás holnap – és ha azt mondom, innen pokoli nehéz lesz felállni, hát nem mondtam semmit.