Titokban érkezett Orbán Viktor városunkba – a hírekkel ellentétben viszont lelkesen válaszolt újságírói kérdésekre a kampányoló miniszterlenök

Dávid • 2018. február 22. 18:38 • Közélet 0 137

Érdekes egy fickó a miniszterelnökünk. A jelek szerint nagyon úgy fest, 8 évnyi sikeres kormányzás sem volt elég ahhoz, hogy ne titokban látogasson szeretett városunkba. Ráadásul deklaráltan kampányolás céljából.

A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala

 

Egy szűk körön kívül előzetesen jobbára senki sem tudott arról, a magyarok nagy megmentője modern iparvárosunkba érkezik szerdán.

 

Nyalomaszád

Még szerencse, hogy a helyi médiapiac túlnyomórészt nem pártfüggetlen, így a nyaloncoknak köszönhetően a plebs sem maradt ki végül a buliból.

A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala

Orbán Viktorral a D+TV prominense ült le egy asztalhoz. Mégpedig kamerák kereszttüzében. És valljuk be, kockázatos manőver volt ez a miniszterelnök részéről, hiszen a stúdióban akár kényes, esetleg valóban érdemi, amolyan igazi újságírói kérdések is elhangozhattak volna. Mivel azonban a 17 percnyi nyalomaszádba ilyen úri huncutságra már nem futotta, hősünk természetesen hibátlanul állta a sarat.

 

Titkos, de mesteri meetup

Orbán szerdai dunaújvárosi vizitjét nem egyszerűen a legnagyobb titokban, de még profin is szervezték az illetékesek.

A helyi tévés attrakció kapcsán például súlyos szakmai hibát követnék el magam is, ha a csatorna alapemberét, vagyis a kérdezőt durván lehúznám összegzésemben. A kolléga ugyanis pontosan tudta, meddig húzhatja a magyarok védelméért ádáz harcot vívó politikus drága idejét. Ahogyan azt Aczél Petra nyelvész és kommunikációkutató előadásaiban rendre hangsúlyozza, 18 perces egy ideális nyilvános beszéd a legfrissebb kutatások szerint. Ez 2 ezer magyar szót jelent. Az ominózus csevegés időtartama 17 perc volt, a szavak száma pedig 1600 körül.

A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala

A sunyi meetup jól szervezettségére utal az is, hogy Nemzetünk Embere idelátogatása során még olyan fontosnak vagy meghatározónak gondolt közéleti figurával is összefutott a tévéstúdióba menet, mint a helyi felsőoktatási intézmény kulcsalakja. Persze a nagy egymásra mosolygás mit sem ért volna tökéletesen megkomponált PR-fotó nélkül:

A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala

 

Homokszem a gépezetben

Nyilván semmi sem működhet tökéletesen, így egy titokban megszervezett kampányakció gépezetébe is óhatatlanul kerülhet homokszem. A helyzet az, hogy került is.

Orbán érkezéséről vélhetően a bennfenteseken túl egy szűk csoport tudhatott csupán. Furcsa módon azonban még egy ennél is szűkebb társaság számára sem volt teljesen titkos a szerdai attak. A polgármesteri fogadtatás ugyanis egy kisebb tiltakozással súlyosbodott a Városháza téren.

 

Elfuserált tiltakozás?

A hírTV tudósításából úgy tudjuk, a molinókkal tüntető emberek a miniszterelnök vejének, Tiborcz István ügyleteivel próbálták kizökkenteni Orbán Viktort a szerepéből. Valószínűleg ezzel a botrányos dunaújvárosi közvilágítási állapotokra szerették volna felhívni a miniszterelnök figyelmét. Teszem hozzá nyomban: teljes joggal.

Viszont ha valóban ez volt az eredeti céljuk a tüntetőknek, akkor óriásit bakiztak. Tiborcznak ugyanis semmi köze városunk hírhedt 2015-ös közvilágítás-korszerűsítéséhez.

Tudniillik az elkúrt beruházást K. Szabó Imre cége, a Rosettum Kft. végezte. Mellékszál ugyan, de korántsem jelentéktelen adalék, hogy az Index szerint ráadásul a mi Tiborczunknak, vagyis K. Szabó Imrének nem csak az Orbán-kabinet felé vannak kapcsolatai, de korábban Gyurcsánnyal is bizniszelt.

A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala A fotó forrása: Orbán Viktor hivatalos Facebook-oldala


Akárhogy is, rejtély, 8 évnyi – állítólag – sikeres kormányzás után miért kell titokban megszervezni egy Orbán Viktor személyével súlyosbított fideszes kampányakciót Dunaújvárosban.

A tény azonban, hogy így történt, többet mond még 1600 ékes magyar szónál is.

UPDATE 02.23., PÉNTEK – 16:39

Reagált a Jobbik

A fotót lapunk Pintér Tamástól kapta A fotót lapunk Pintér Tamástól kapta

Úgy fest, valami oknál fogva sajátosan interpretálta a cikkem hivatkozási alapjául szolgáló hírTV-s tudósítás a szerdai tüntetést – hívta fel a figyelmem percekkel ezelőtt Pintér Tamás, a Jobbik helyi jelöltje. Pintér Tamásnak esze ágában sem volt redakciónkat hibáztatni a történtekért; a félreértést a forrás tartalmára vezette vissza a politikus. A hajtás után betűhíven idézem az országgyűlési képviselőjelölt lapunknak megküldött reflexióját.

A fotót szerkesztőségünk Pintér Tamástól kapta A fotót szerkesztőségünk Pintér Tamástól kapta

„Tény, mi való, hogy Orbán Viktort szimbolikusan a Keresztapa című film zenéjével fogadtuk, és hogy a helyi közvilágítás botrányos állapotával szembesítettük. A molinókon azonban a megjelent hírekkel szemben nem Tiborcz-féle feliratok és utalások voltak láthatók. Sajnos a velem készült helyszíni interjúból a hírTV munkatársai kivágták azt a részt, amikor világosan megfogalmaztam a város közvilágításával kapcsolatos aggályokat. Lehetőségem adódott továbbá megkérdezni a miniszterelnöktől, hogy tud-e arról, a Modern Városok Projektből hogyan nyúlnak le milliókat a helyi fideszesek. Meglepődve tapasztaltam, hogy kérdésemet a csatorna helyszíni tudósítójuk érdeklődéseként tüntették fel végül összeállításukban” - nyilatkozta hírújságunknak Pintér Tamás, a Jobbik helyi országgyűlési képviselőjelöltje.

 

Facebook | E-mail | Titkosított e-mail |
Cikkek | 
Twitter | HOF levelezési cím | 
 

BECSÜLETKASSZA »

 

Kommentek