Jégkorong: enervált játék, hibahegyek - már a rájátszás első meccsén bukta a pályaelőnyt az Acélbikák gárdája

Öcaline • 2018. február 20. 20:45 • Sport 0 6

Pocsékul kezdte a rájátszás négy győztes meccsig tartó sorozatát a DAB jégkorong csapata az Erste Ligában: együttesünk a play off első meccsén 4-1 arányú vereséget szenvedett hazai pályán a jóval élesebb, hatékonyabb Csíkszereda csapatától, vagyis máris elbukta pályaelőnyét a sorozatban. Folytatás holnap, de ennél jóval több kell, srácok!

A pályaelőny birtokában, vagyis Dunaújvárosban kezdte meg az Erste Liga negyeddöntőjének párharcát a Csíkszereda ellen Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este. Együttesünk természetesen arra készült, hogy az említett előnyt érvényre juttatva szerzi meg a vezetést a négy győzelemig tartó párharcban.
A siker volt a célja azonban a vendégeknek is, és az első felvonásban sajnos

sokkal élesebbek is voltak az erdélyiek,

mint az Acélbikák hokisai. Több veszélyes támadás után a vezetést is megszerezték a 4. percben – innentől sajnos futhatott az eredmény után a DAB (0-1). Mestyán közel járt az egyenlítéshez, de a kapuvas mentett – és a kimaradt ziccert a jégkrong ősi törvénye szerint góllal büntette az ellenfél a 11. minutumban (0-2). Még ez sem volt azonban elég, a mieink enerváltan, elképzelés nélkül játszottak – és bár újabb találat nem született, a vendégek vezetése ellenére is nagyon jókor jött a szünet.
Sajnos a második harmadban sem változott a meccs képe: akart, kapart az Acélbikák együttese, de nyoma sem volt az alapszakasz második felét jellemző hatékony, koncepciózus játéknak – míg a vendégek taktikusan őrizték előnyüket. Az eredmény az újabb 20 perc alatt sem változott, és a fordításhoz a látottak alapján

már-már csodára lett volna szükség

a jégcsarnokban.
A harmadik etapban sem sikerült felpörögni, az előnyjáték is katasztrofális volt, míg a csíki légió nemcsak tartotta biztos vezetését, de meccs hajrájára fordulva növelte is előnyét (0-3). A dunaújvárosi reményeket Becze adta vissza az 53. percben, ám ezt követően hiába támadt kapusát is lehozva a Morgan-legénység, semmi sem jött össze, és a Szereda egy üres kapus góllal rend és mód szerint be is biztosította diadalát. Hadd tegyem hozzá gyorsan: teljesen megérdemelten nyerte a rájátszás első meccsét 4-1 arányban a székely alakulat.

Új meccset játszik, ezzel együtt új esélyt is kap a javításra holnap a DAB – de ahhoz, hogy feledtetni tudja a ma esti kínos botlást, nagyságrendekkel jobban kell játszania együttesünknek. Nincs veszve semmi, ez a play off – de foggal-körömmel küzdeni kell az egyenlítésért. Nem lesz könnyű – és még nagyon finom voltam.

Mestermér(l)eg

Érthető okból egyáltalán nem volt elégedett együttese teljesítményével Jason Morgan, a mieink kanadai mestere:
– Egy tapasztaltabb csapattól kaptunk ma ki. Sajnos sokkal jobban játszottak nálunk az első tíz percben, és utána sem csapatként működtünk; egyénieskedtünk, nem támogattuk egymást. Nem játszottunk egyszerű jégkorongot – úgy vélem, a Csíkszereda ellen a sebességünk és a testi játékunk működhet, ám ebből ma este szinte semmit nem mutattunk. A legjobb dolog azonban, hogy 24 órán belül újra játszhatunk velük!