Kézilabda: magabiztos játék, fölényes Kohász-siker a Budaörs otthonában

Öcaline • 2018. február 16. 17:11 • Sport 0 10

A játék minden elemében magasan ellenfele fölé nőtt, és elsősorban remek támadfójátéka révén végül magabiztos, 37-28 arányú diadalt aratott a Dunaújvárosi Kohász női kézilabda csapata a Budaörs otthonában csütörtökön este. Szép volt, csajok, így tovább!

Idegenben, a Budaörs otthonában folytatta a K&H női kézilabda liga küzdelmeit a kohászlányok alakulata csütörtökön: György László alakulatára annak ellenére nehéz feladat várt, hogy papíron mindenképpen a DKKA számított a csata esélyesének, hiszen a hazai gárda csak a tabella kilencedik helyén szerénykedve várta az összecsapást.
Az első percekben viszonylag kiegyenlített volt a találkozó, de előbb csak sovány, majd a 13. percben már viszonylag masszív, háromgólos vezetést szerzett a Kohász (7-10). Ebből még közelebb zárkóztak a lelkesen küzdő, tempó tekintetében is figyelmet érdemlő hazaiak, de a félidő fináléjára így is tovább nőtt a különbség (12-16). A játékrész utolsó perceit is nagy iramban teljesítették a csapatok, és a szünetre már meggyőző vezetéssel vonulhatott pihenni a DKKA (15-20).
A második felvonást is jobban kezdte a Kohász, lényegében ekkorra eli is döntötte a bajnokis egységek sorsát együttesünk (15-23). Becsülettel kapaszkodott a Budaörs, de Micijevic, valamint Kovács vezérletével továbbra is fergeteges támadójátékot produkált a Kohász – az utolsó negyed órára fordulva meg is lett a tíz közte (21-31). Az utolsó negyed órára a nagy kérdések eldőltek, még egy kis lazítás is belefért – a Kohász így is viszonylag sima, 37-28 arányú diadalt aratott, és a győzelem nyomán újra felkapaszkodott a bajnoki tabella negyedik helyére.