Jégkorong: ezúttal esély nélkül léptek jégre a Bikák a MAC otthonában

Öcaline • 2018. február 9. 21:42 • Sport 0 3

A szokottnál enerváltabban és több hibával játszott, megérdemelten szenvedett 5-2 arányú vereséget a MAC Budapest együttesétől az Acélbikák gárdája a jégkorong Erste Liga felsőházi rangadóján. Marad a harmadik hely, körvonalazódik egy erdélyi play off túra – ezt a meccset meg gyorsan felejtsük el.

A felsőházi tabellán elfoglalt pozíció szempontjából sorsdöntő meccsre készült a MAC Budapest otthonában a DAB alakulata – és együttesünk azzal együtt bizakodva várta a rangadót, hogy Izacky eltiltása miatt variálni kellett a sorokon Jason Morgan vezetőedzőnek. A tétnek megfelelő lendülettel ugrottak egymásnak a csapatok, a MAC került fölénybe, és a nyomást csak szabálytalansággal tudta tompítani a Dunaújváros, aztán meg már sehogy se – első előnyéből gólt szerzett a fővárosi legénység a 4. percben (1-0). A gyors hazai gól

ébresztőt fújt a mieinknek,

többször veszélyesen támadt, de sajnos előnyjátékban hatástalannak bizonyult csapatunk – ráadásul a játékrész derekán egyenlő erők párharca után megduplázta vezetését a vendéglátó (2-0). A második fővárosi gól sem törte meg a mieink lendületét, Hári találatával újra látótávolságon belülre lőtte magát csapatunk, és 2-1-es hazai vezetésről várhatta a folytatást.
Sajnos a második felvonást nagyon elszúrta együttesünk, a 26. percben ugyanis ismét kettőre nőtt a két csapat közötti különbség, ráadásul a hazaiak folyamatos nyomás alatt tartották Koitmaa ketrecét (3-1). Sajnos ezt követően nem tudott igazán felpörögni a Morgan-legénység, újabb fór maradt kihasználatlanul, ráadásul a harmad fináléjában

bő egy perc alatt el is döntötte

a ligapontok – és a tabella második helye – sorsát a hazai gárda. Előbb rendes létszámnál, majd előnyből is betalált a MAC, és innen már érezhető volt, hogy nem engedi ki a kezéből a győzelmet (5-1).
A harmadik harmad ennek megfelelően jobbára legurult, bár tisztességgel küzdött, de nem nagyon tudott közelebb kerülni ellenfeléhez az Acélbikák gárdája, míg a MAC már nem szakította szét az istrángot – taktikusan őrizte biztos előnyét a vendéglátó. Az 57. perc végén még kicsit kozmetikázott az álláson csapatunk, Skrypets találatával alakult ki az 5-2 arányú végeredmény – ezzel lényegében eldőlt, hogy együttesünk a felsőházi tabella harmadik helyén várhatja a rájátszást.

És ha szerény sejtésem nem csal, akkor a Csíkszereda ellen száll harcba az első négybe kerülésért.