Kézilabda: végig kiélezett csata, szép Kohász-győzelemmel a megyei rangadón

Öcaline • 2018. február 3. 19:23 • Sport 0 17

Kemény és küzdelmes, fordulatos meccset vívott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia gárdája az Alba Fehérvár KC otthonában ma délután – és a lényeg: a megyei rangadó végén a kohászlányok örülhettek 24-23 arányú diadalnak! Szép volt, csajok, csak így tovább!

Székesfehérváron, az Alba Fehérvár KC elleni megyei rangadóval folytatta a bajnoki küzdelmeket ma délután a DKKA alakulata. A találkozó előtt a házigazdák a kilencedik, míg a mieink az ötödik helyen álltak a tabellán, vagyis papíron inkább a Dunaújváros volt az esélyes, ezzel együtt György László vezetőedző kemény mérkőzésre számított.
Az előzetes várakozás szerint a Kohász alakulatának csak

jó védekezéssel, fegyelmezett támadójátékkal

lehetett esélye a sikerre – és a megyei rangadó első percei maximálisan vissza is igazolták a mesteri intelmeket: a mieink meglehetősen nehézkesen álltak bele a meccsbe, a pontosabban, fegyelmezettebben játszó vendéglátók két góllal meg is léptek (3-1). A folytatásban is maradt ugyan a viszonylag sovány FKC-előny, de a félidő derekára egalizált, majd végre a vezetést is átvette a Dunaújváros (6-7). Parázs hangulatú csata bontakozott a fehérvári csarnokban, a vendég drukkertábor idegeit több dunaújvárosi kiállítás is borzolta, ám a tálcán kínált lehetőséggel nem nagyon élni a Fehérvár – a félidőre is maradt mindössze egyetlen gólos DKKA-vezetés (11-12).
Szerencsére a második felvonás első perceiben is a Kohásznak jött ki jobban a lépés, a meccs során először vezettek három góllal a mieink (11-14). Sajnos egy újabb kiállítás megtörte a Kohász lendületét, a vendéglátók ziccerig játszott akcióik révén feljöttek, sőt, a 40. percben újra egyenlő volt az állás (15-15). A kegyetlen, mindkét oldalon sok hibával tarkított,

fogcsikorgató küzdelem

során ismét a Fehérvár jutott vezetéshez, és úgy tűnt, 17-16 után már akár el is húzhat a vendéglátó. Szerencsére nem így történt, egyik csapat sem bírt tetemes előnyre szert tenni, és az utolsó tíz perc előtt megjósolhatatlan volt, hogy lefújáskor melyik gárda örültet (20-20). A meccs vége tartogatott még egy örömteli fordulatot: képes volt még feszesebbre húzni védelmét a Kohász, a végig kiválóan küzdő Monori és Kazai találataival pedig sikerült ellépni két góllal is (22-24). A végjáték hihetetlen izgalmakat, de már csak egyetlen fehérvári találatot hozott, a megyei rangadót végül 24-23 arányban a DKKA együttese nyerte – az idegenben aratott diadallal ráadásul együttesünk feljött a tabella negyedik helyére!