Jégkorong: fordulatos meccs végén szép Acélbikák-diadal a MAC elleni rangadón

Öcaline • 2018. február 2. 20:50 • Sport 0 23

Fordulatos, kiélezett meccset játszott, és bár többször is agyvérzésig szította a drukkertábor hangulatát, végül magabiztos, 6-3 arányú diadalt aratott a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája az Erste Liga felsőházi rangadóján a MAC Budapest ellen. Újra igazolva: bárkit, de tényleg bárkit le tud győzni! Ja és: Lecsó 500!

Hadd kezdjem ezzel a bensőséges ünnepséggel, a meccs előtt abból az alkalomból köszöntötték az 500-as mezben pályára lépett Lencsés Tamást, hogy éppen félezredszerre öltötte magára az Acélbikák vértjét a kiváló bekk – nagy gratula ezúton is, Lecsó, megérdemelten dübörgött a vastaps ma este a jégcsarnokban.
A találkozó tétje sem volt gyenge: dunaújvárosi győzelem esetén

szoros marad a felsőházi mezőny,

míg egy esetleges vendégsiker a mieink leszakadását eredményezte volna. Ehhez képest agybajosan kezdődött a rangadó, a MAC lényegében az első támadásból bevette Duschek ketrecét, így még 40 másodperc sem telt el a találkozóból, máris futhatott az eredmény után együttesünk (0-1). Szerencsére a kezdeti sokkból idővel magára talált a csapat, és a játékrész derekánál Orbán jól helyezett húzása púpozta ki a fővárosi hálót (1-1). A folytatás is lüktető játékot, komoly iramot hozott, de az eredmény már csak a második felvonásban változott – ezt a harmadot egyértelműen a mieink dominálták.

A 23. percben Silló szép megugrás végén hatalmas bombával vette be a MAC kapuját – a meccs során először juttatta vezetéshez a Morgan-legénységet (2-1). A MAC sokszor csak szabálytalanság árán tudta útját állni a lendületes dunaújvárosi rohamoknak, a kiállítások nyomán szerzett előnyt a harmad végén újabb gólra váltotta a DAB: Azari passzát Novotny vágta kapásból a kapuba (3-1). A harmad hajrájában hátrányból is veszélyeztetett a csapat, ezt az etapot nem csak a számok nyelvén nyerte fölényesen együttesünk.
Amilyen szépen ért véget a második nekifutás, olyan pocsékul kezdődött a harmadik – hiába támadhatott ugyanis újra előnyben csapatunk, a vendégek szó szerint előnyt kovácsoltak a hátrányukból: egy percen belül két villámgyors kontrával is bevették a dunaújvárosi kaput. Én még soha nem láttam egy előnyt ennyire elszúrni, pedig pár évet lehúztam a lelátón; váratlanul, de nem érdemtelenül egyenlített MAC – és erre még akkor sincs mentség, ha a második ritkán látható szerencsétlen dugó volt (3-3)
A mieink javára legyen írva, hogy ez

az eszement periódus sem törte meg a gárdát:

foggal-körömmel küzdve védekeztek ki egy fővárosi előnyt, majd Becze szép lövése nyomán újra a mieink szerezte vezetést (4-3).

A MAC persze mindent egy lapra feltéve támadott, ki is nyílt picit a vendégek védelme, ráadásul kulcsfontosságú helyzetben újra előnybe került a hazai gárda, és végre ismét góllal vett bosszút a sérelemért – Odnoga mesteri passzát Turcotte vágta védhetetlenül a fővárosiak ketrecébe (5-3). Hogy teljes legyen az öröm, Odnoga az assziszt után egy üreskapus góllal is beköszönt – az izgalmas, fordulatos összecsapást így végül 6-3 arányban az Acélbikák alakulata nyerte.

Csapatunk értékes győzelme továbbra is szorossá teszi a felsőházi élbolyt – ráadásul a diadal presztízsértéke is vitathatatlan; még leírni is gyönyörűség, azt igazolja, hogy a DAB bárkit, de tényleg bárkit képes legyőzni az Erste Liga mezőnyében.

Mestermérleg, fontos pontok

Ha nem is volt maradéktalanul elégedett csapata teljesítményével, a győzelemnek érthető okból nagyon örült Jason Morgan, a DAB kanadai vezetőedzője:
– Az első harmadban nem a várt fizikai hokival rukkoltunk ki, sajnos fölénk tudott kerekedni az ellenfél. Viszont azt éreztem, hogy a második harmadban átvettük a kezdeményezést, nyomást gyakoroltunk rájuk, felvettük a tempót. Az emberhátrányos játékunk kiválóan működött, aminek az alapját Duschek adta. Összességében az emberelőnyünk három gólt szerzett, de kettőt kapott is – tehát ott még van mit csiszolni a játékunkon. Örömteli viszont, hogy mind a négy sorunk újra kivette a részét a sikerből, még úgy is, hogy a negyedik sorunk csak limitált jégidőt kapott. 3-3-nál Becze gólja óriási lökést adott – remek csapatgyőzelem volt!

És hogy miért is volt életbevágó a mai diadal? Válaszoljanak a számok: az Erste Liga felsőházi rájátszását jelenleg a Miskolc vezeti 10 ponttal, a MAC 8 egységgel második, a mieink szorosan a nyomukban 7 ponttal, az UTE gárdájának eddig nem termett babér.

Azaz: az élbolyban még minden lehet!