Kézilabda: kemény, fordulatos meccs – de a vége Kohász-diadal a Vác ellen!

Öcaline • 2018. január 28. 19:27 • Sport 0 17

Izgalmakban bővelkedő, fordulatos, kiélezett küzdelmet vívott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a Vác elleni bajnokin a sportcsarnokban szombaton este – a "hatpontos" rangadót végül a mieink nyerték 27-25 arányban. Ez az, csajok, csak így tovább!

A győzelem reményében folytatta a K&H Liga küzdelmeit a DKKA gárdája – a Vác elleni hazai csata során azzal a tudattal léptek pályára a mieink szombaton este, hogy ha sikerül legyűrni, akkor egyúttal

a tabellán is megelőzhetik

ellenfelüket. A tétnek megfelelő lendülettel álltak a meccsbe a mieink, az első félidő első harmadában hárommal meg is léptek ellenfelüktől (6-3).  A folytatásban egy ideig őrizte viszonylag biztos előnyét a Kohász, de elég volt néhány apróbb hiba, és máris feljött, mi több, a 21. percre fordított is a Vác (10-11). Ráadásul a játékrész fináléja is a vendégeknek sikerült jobban, és bár egyenlített a hazai gárda, az utolsó percekben jobban összpontosított a Vác – sajnálatos, de nem meglepő módon a vendégek sovány vezetésével készülhettek a szünetre a csapatok (15-16).
Nehéz helyzetbe kormányozták magukat a kohászlányok a második felvonás elején, kettővel is meglépett a Vác, szerencsére jól összpontosított, s előbb egyenlített, majd a 42. percben végre a vezetést is átvette György László alakulata (21-20). A folytatás is

kiélezett, komoly küzdelmet

hozott, de ekkor már a mieink dominálták a játékot – és Micijevic üres kapura szerzett találatával a második félidő során először húztak el három fával (25-22). Ebből a pofonból már nem volt felállás a váci alakulat számára – a végül kilenc gólig jutó Szekerczés, valamint a hét találatot jegyző Micijevic révén a tabellán elfoglalt helyezés miatt roppant fontos rangadót végül a Kohász nyerte 27-25 arányban.

Mestermérleg

A végeredmény mellett elsősorban a második játékrész során mutatott védőmunka miatt volt elégedett csapata teljesítményével György László vezetőedző:
–- A második félidőben mindössze kilenc gólt kaptunk, ez árulkodó. Azzal tudtuk megnyerni a mérkőzést, hogy a térfélcsere után feljavult a védekezésünk, mely mögött megvolt a jó kapusteljesítmény is. Nagyot küzdöttek ma a lányok, megvoltak a jó egyéni teljesítmények is – gratulálok a csapatnak a fontos két pont megszerzéséhez!

Dunaújvárosi Kohász KA – Vác
27-25
(15-16)
A Kohász gólszerzői: Szekerczés 9, Micijevic 7, Kazai 5, Dombi 3, Monori, Bulath, Takács D.

(Forrás és fotó: DKKA)