Jégkorong: vereség a Jegesmedvék otthonában a középszakasz nyitányán

Öcaline • 2018. január 26. 20:40 • Sport 0 0

Sajnos nem tudta megnehezíteni az alapszakasz győztesének dolgát, 5-2 arányú vereséget szenvedett Miskolcon a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája az Erste Liga középszakaszának első fordulójában. Csapatunk a meccs feléig keményen tartotta magát, de végül biztosan győzött a címvédő.

Kemény sorozatból érkezett a középszakasz első fordulójába a vendéglátó, míg a mieink közel két hetes meccsszünet után igyekeztek üzemi hőfokon folytatni az alapszakasz második felében kezdett remek sorozatot a DAB gárdája. Az Erste Liga miskolci rangadójának legnagyobb kérdése éppen az volt, hogy az éles bevetések mennyire fárasztották ki a Jegesmedvéket, illetve

mennyire képesek felpörögni

az alapszakaszt követő, viszonylag hosszú szünet után a folytatásra a mieink.
Gyorsan megjött a válasz, hiszen bár az első percek kiegyenlített játékot és benne egy-két nagy dunaújvárosi ziccert hoztak, az első gólt a 6. percben a hazai gárda jegyezhette (1-0). A vezető találat után sem lassított a Miskolc, de a Morgan-legénység is állt a sarat – rangadóhoz méltó tempót és színvonalat láthatott a közönség. A dunaújvárosi tábor lelkesedését csak az lohasztotta, hogy hiába került többször is nagy helyzetbe csapatunk, a befejezésekbe rendre hiba csúszott – a harmad végére is maradt a hazai előny annak ellenére, hogy a végjátékban kettő fórban kísérelhette meg az egyenlítést a Kohász.
A második felvonás első időszakára is áthúzódott a fór, de nem sikerült élni vele, ráadásul a Miskolc is pont azzal az elánnal folytatta, ami az első harmadban jellemezte a címvédő játékát. És ami a mieinknek nem sikerült előnyből, az nekik igen egyenlő létszámnál – a 24. percben megduplázta góljai számát a favorit (2-0). Ekkor is jól tartotta megát, veszélyesen támadt együttesünk, és a 33. percben Nagy szép találatával közelebb is zárkózott (2-1). Sajnos a szépítés után egyértelműen

fölénybe kerültek a hazaiak,

akik a harmad végéig még két gólt lőttek, nehéz helyzetbe sodorva az Acélbikák alakulatát (4-1).
Az utolsó etap ráadásul újra hazai góllal kezdődött, így a nagy kérdések már a 43. perc elején eldőltek – innentől ugyanis csoda lett volna a felállás a miskolci katlanban (5-1). Tisztességgel küzdött, az utolsó pillanatig hajtott, ráadásul meccs utolsó percében Silló szép lövése révén még szépített is az álláson a DAB – de ez érdemben már nem befolyásolta a ligapontok sorsát, a középszakasz felsőházi rangadóját a Miskolc nyerte 5-2 arányban, sajnos teljesen megérdemelten.

Folytatás az UTE otthonában vasárnap este – az se lesz könnyű móka, már most borítékolom...