Vízilabda: vészjósló kezdés, parádés folytatás – és végül továbbjutás az Euroligában!

Öcaline • 2018. január 21. 21:44 • Sport 0 6

Az első csoportmeccsen ugyan vereséget szenvedett a kontinens egyik élcsapata, a Sabadell ellen a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata az Euroliga H jelű csoportkörében, de aztán két biztos győzelemmel folytatta, így továbbjutott együttesünk a nemzetközi sorozatban. Szép volt, lányok, csak így tovább!

A sorsolás furcsa fintora, hogy éppen a legnagyobb vetélytárs ellen ugrott először medencébe Mihók Attila együttese az Eurliga soros csoportkörében – a Sabadell nem véletlenül a kontinens egyik top csapata, így kegyetlenül nehéz feladat várt a barcelonai torna nyitómeccsén Gurisattiékra. A mieink sokáig jól tartották magukat, hiszen a félidőben még csupán két fával ment a spanyol armada (8-6). A folytatásban is keményen ellenállt a Dunaújváros, a befejező negyedre így is három gólos különbséggel fordulhattak a csapatok (10-7)
Sajnos a végjátékban is több hiba pettyezte a mieink játékát, míg a Sabadell kegyetlenül megbosszulta a DUE megingásait – és végül 13-8 arányú vereséget szenvedett a Mihók-alakulat. A mieink ugyanakkor abban is joggal bízhattak, hogy innen már csak fölfelé vezet út, hiszen papíron könnyebb erőpróbák vártak a dunaújvárosi lányokra a folytatásban!

Astralpool Sabadell – DUE Maarks Graphics
13-8
(4-3, 4-3, 2-1, 3-1)
A DUE gólszerzői: Gurisatti 3, Vályi V. 2, Szilágyi, Garda,  Mchunu.

A torna második játéknapján szintén spanyol együttes, a házigazda St Andreu Barcelona gárdája várt a mieinkre; a Dunaújváros azzal az elhatározott céllal ugrott medencébe, hogy egy győzelemmel továbbra is versenyben maradjon a továbbjutásért. A tét picit görcsössé tette a mieink játékát az első felvonás során, némi meglepetésre ugyanis a vendéglátók várhatták elégedettebben a folytatást (3-2). A második negyedtől azonban nagyot fordult a meccs képe, hiszen a DUE egy 4-0-s sorozattal lépte le ellenfelét, így a félidőre már tetemes előnyt kovácsolt (3-6)
A folytatásban előbb magabiztosan őrizte fórját a Mihók-csapat, de a végjátékban már a biztos erőfölényt is kihasználva valósággal átgázolt ellenfelén alakulatunk – és végül Gurisatti 6, valamint Garda 5 találatával magabiztos, 15-8 arányú diadal nyomán félreérthetetlenül jelezte, hogy bejelentkezett a második továbbjutást érő helyre a torna utolsó játéknapja előtt!

St Andreu Barcelona – DUE Maarks Graphics
8-15
(3-2, 0-4, 3-3, 2-6)
A Maarsk Graphics gólszerzői: Gurisatti 6, Garda 5, Mchunu 2, Szilágyi, Horváth.

A találkozó utolsó meccsére azzal a tudattal készülhettek a mieink, hogy amennyiben győznek a holland Utrecht ellen, úgy biztos továbbjutást ünnepelhetnek. Az egyszerű képlet nagyon komoly összpontosításra sarkallta a mieinket – és már semmit sem bíztak a véletlenre Szilágyiék. Már az első negyedben masszív előnyt kovácsoltak a mieink, és a félidőre sem engedtek a szorításból: az első etapot 4 fával nyerték (gólt sem engedélyezve ellenfelüknek), a második felvonás végére meg eldőlt az összes nagy kérdés (10-3)
A folytatásban sem ismert kegyelmet a Maarsk Graphics, hiszen újabb 5-0-s nyolc perc következett – és a nullára hozott játékok révén még azt is megengedhette magának a csapat, hogy a végjáték előtt elkönyvelje a győzelmet (15-3). Az utolsó nyolc percben már picit kiengedett a Dunaújváros, de a meccset így is magabiztosan, 17-8 arányban nyerte, így végül megérdemelten jutott az Euroliga következő körébe a DUE Maarsk Graphics.

DUE Maarks Graphics – UZSC Utrecht
17-8
(4-0, 6-3, 5-0, 2-5)
A Dunaújváros gólszerzői: Gurisatti 4, Szilágyi 3, Horváth 3, Vályi V. 3, Garda 2,  Mahieu, Brezovszki.