Kézilabda: váratlan vereség, fájó búcsú a Magyar Kupa sorozatától

Öcaline • 2018. január 21. 20:29 • Sport 0 6

Hidegzuhany Békéscsabán: az első játékrész után még bízhatott a továbblépésben, de végül 31-28 rányú vereséget szenvedett a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a Magyar Kupa negyedik fordulójában a viharsarkiak otthonában. Csapatunk egyértelmű esélyesként vágott az ütközetnek – de végül megérdemelten lépett tovább a csabai csapat.

Egyértelmű esélyesként várta a Békéscsaba elleni találkozót a DKKA gárdája a Magyar Kupában: bár idegenben kellett kivívnia a győzelmet együttesünknek, ez nem tűnt megoldhatatlan feladatnak, hiszen a kupasorozat negyedik körében a bajnoki sereghajtó várt György László alakulatára.
Nem is tűnt úgy, hogy gond lehet a továbbjutással, hiszen a meccs elején négy góllal is elhúzott a Kohász (2-6). Igaz, ezt követően már figyelmeztető jel volt, hogy pillanatok alatt visszatért a meccsbe a Csaba (5-6), és bár újra meglógtak a mieink két-három ával, a félidő derekára kiegyenlített a lelkesen küzdő hazai alakulata (10-10). Ekkor ugyan újra a mieink percei következtek, ismét négyre nőtt a különbség, de a szünetig ismét közelebb zárkózott a vendéglátó – és bár maradt két csemete az előnyből, a látottak alapján egyáltalán nem lehettünk nyugodtak (17-19).
Sajnos a második játékrészre is bőven maradt hiba a mieink játékában, míg a lelkesedés újabb energiát adott a hazaiaknak – nagy meglepetésre, de egyáltalán nem érdemtelenül a vezetést is átvette a Békéscsaba a második félidő első harmadának végére (21-20). A mieink helyzetét tovább nehezítette, hogy a technikai hibákat kegyetlenül megtorolta a hazai gárda – a hullámzó játék ellenére is tartotta két-három gólos vezetését a sereghajtó (26-23). Hiába igyekezett lelket önteni együttesébe a kohászlányok vezetőedzője, a véghajrára fordulva is folytatta mélyrepülését a csapat – volt, hogy már öttel is elhúzott a hazai alakulat (29-24). Az utolsó percekben kétségbeesetten rohamozott a Kohász, de fordítani nem sikerült – a második félidőben elkövetett borzalmas hibák nyomán végül 31-28 arányú vereséget szenvedett, így búcsúzott a további kupaküzdelmektől a Kohász.

És az a legfájóbb, hogy teljesen megérdemelten.

Békéscsaba – Dunaújvárosi Kohász KA
31-28
(17-19)
A Kohász gólszerzői: Micijevic 6, Kovács 5, Grosch 4, Szalai 3, Szekerczés 3, Molnár 2, Kazai 2, Klujber 2, Dombi.

(Forrás és fotó: DKKA – Turcsán Fruzsi felvétele)