Jégkorong: kegyetlenül küzdelmes meccs, dicsőséges pontrablás a Jegesmedvék otthonában

Öcaline • 2018. január 14. 22:16 • Sport 0 13

Hiába vezetett többször is, végül hosszabbításra kényszerült, majd 4-3 arányú vereséget szenvedett a DAB gárdája az Erste Liga mai játéknapján. Mégsem fáj: a mieink a címvédő, jelenlegi listavezető Miskolc otthonából raboltak pontot úgy, hogy mindvégig nyílttá tették a ligapontok sorsát. Bravó, srácok – így kell ezt!

Rangadóval, méghozzá a címvédő és listavezető otthonában vívott csatával ért véget az Erste Liga alapszakasza a Dunaújvárosi Acélbikák együttesének. Csapatunka bravúrban bízva várta az összecsapást – és bár a Miskolc szinte azonnal nekiesett együttesünknek, az első rohamok után Izacky remek kontrája révén a vezetést is megszerezte a 4. percben (0-1). A folytatásban is a Miskolc dominált, de a DAB-védelem és Koitmaa kapus kiválóan teljesített – ráadásul ezt követően többször fórba került a Dunaújváros, és Azari révén egy előnyt gólra is váltott a Morgan legénység (0-2). Mivel a szünetig nem változott az eredmény, a folytatást a miskolci tábor őszinte döbbenetére a Bikák gárdája várhatta sokkal nyugodtabban.
A második felvonásban mindent egy lapra feltéve rohamozott a hazai gárda, és bár remekül tartotta magát együttesünk, a 26. minutumban szépített is a favorit (1-2). A folytatásban sima, majd kettős fórt is kivédekezett a DAB – igen ám, de egy előnyjátékot figyelmetlenül oldott meg a csapat, és a hibát kegyetlenül megbüntette a Miskolc, a csapatok egyenlő állásról készülhettek az utolsó harmadra (2-2)
Amilyen nagy fölényben játszott a második etapban a Miskolc, olyan gyorsan vezetést szerzett a harmadik elején a Dunaújváros – három már a 42. percben betalált, így ismét a vendéglátó futhatott az eredmény után (2-3). Sokáig úgy tűnt, ezúttal is hibátlanul zár a DAB védelem, ám egy előnyös helyzetet gólra váltott, így újra egalizált a Miskolc (3-3). Sajnos a véghajrában sorra-rendre kimaradtak a dunaújvárosi helyzetek (kettős fórban is!), következhetett a hosszabbítás, ahol több nagy ziccer is kimaradt mindkét oldalon, de végül  a hazaiak billentették maguk javára a mérleget – a 4-3 arányú vereség ellenére sem érheti szemrehányás Jason Morgan gárdáját, dicséretesen nagyot küzdött, és a listavezető otthonában is szoros meccset vívott a csapat!

És így bőven ki lehet kapni – szép volt, srácok, így tovább a rájátszásban is!