Jégkorong: komoly csata végén szép Acélbikák-siker az Újpest ellen!

Öcaline • 2018. január 12. 21:03 • Sport 0 19

Magabiztos játék, remek kapusteljesítménnyel és helyzetek özönével – és végül a vártnál is simább sikerrel: 4-1 arányú győzelmet aratott az Újpest elleni rangadón a DAB gárdája a jégcsarnokban az Erste Liga mai játéknapján. Szép volt, csak így tovább, Bikák!

Az UTE elleni hazai találkozóval folytatta z Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A mérkőzés inkább a vendégeknek volt nagyon fontos, ugyanis ők

még harcban állnak a felsőházért,

míg a DAB a harmadik helynél rosszabb pozícióban már nem végezhet az alapszakasz végén – ezzel együtt persze a győzelem reményében várta a lilák elleni derbit a Morgan-legénység.
Együttesünk annak ellenére lendületesen kezdett, hogy több alapember – Duschek, Becze és Hüffner – hiányzott a jégről. Az újpesti gárda is megára talált, többször is veszélyeztették Koitmaa ketrecét, de az észt válogatott hálóőr ihletett formában védve hárította a kísérleteket. A lendületes, pörgő játékban döntően a mieink akarata érvényesült, és bár némi szerencsével, de nem érdemtelenül szereztünk vezetést a 15. percben: Nageler emelése a vendégek portásának hátáról csorgott a kapuba (1-0). A DAB vezető gólja után a vendégek veszélyeztettek inkább – de a védelem és az észt kapus továbbra is remekül hárított, így az első harmad végén a mieink várhatták nyugodtabban a folytatást.

A második felvonás is újpesti rohamokkal kezdődött, míg a mieink elsősorban gyors és veszélyes kontráikban bízhattak: Hruby egész pályás passza nyomán Turcotte lódulhatott lapura, majd pontos befejezéssel duplázta meg a DAB előnyét a 25. percben (2-0). A folytatás is

a dunaújvárosi tábor szája íze szerint

alakult: a második harmadban felváltva forogtak veszélyben a kapuk; lüktető, parázs perceket hozott a meccs következő periódusa, mindkét oldalon viszonylag sok helyzettel – de összességében magabiztosan őrzött DAB-vezetéssel.
A végjátékban is folytatódott a kemény, lendületes csata, és bár az Újpest több veszélyes támadást vezetett, az észt kapus remek teljesítményt nyújtott, ráadásul egy előnyjáték során Erdélyi kiváló kékvonalas bombája púpozta ki a vendégek hálóját az 55. percben – és ezzel lényegében el is dőlt a ligapontok sorsa (3-0).

Hiába szépített ugyanis, majd támadt a meccs utolsó perceiben kapusát is lehozva az UTE, Azari üreskapus gólja végleg döntött – 4-1 arányban, megérdemelten nyert az Acélbikák alakulata, és ezzel továbbra is életben maradtak a mieink reményei az alapszakasz második helyének elhódítására.

Mestermérleg

Bár nem volt maradéktalanul elégedett a ma esti mutatvánnyal, a győzelemnek természetesen nagyon örült Jason Morgan, a DAB kanadai mestere is:
– Nagyon jól játszottunk addig a pillanatig, amíg az első harmadban gólt nem lőttünk, ez után azonban nagyon könnyelművé vált a játékunk. Koitmaa óriási volt ma a kapuban, kulcsmomentumokban tudott felnőni a feladathoz. A második és harmadik harmad nagy részében jobban, egyenletesebben játszottunk ellenfelünknél – és bár nagy nyomást kaptunk a végén, de számítottunk is rá. Ahogy mondtam, semmi nem számít, sem az, hogy ki van épp a rajtlistán, ki az ellenfél, vagy mi a szituáció, nekünk ugyanazt a teljesítményt kell nyújtani, minden helyzetben, konzisztensen. Kiváló csapatteljesítmény volt, örülök a három pontnak!