Jégkorong: gólzáporos évnyitó végén fölényes DAB-diadal a Ferencváros otthonában

Öcaline • 2018. január 2. 20:40 • Sport 0 0

Nem kezdett jól, de összekapta magát, a második felvonás végére elhúzott, végül fölényes, 12-6 arányú diadalt aratott a naptári esztendő első ligameccsén a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a Ferencváros otthonában ma este. Szép volt, Bikák, csak így tovább egész évben!

Nehéz meccset várva, de egyértelműen a siker reményében lépett jégre az FTC otthonában a DAB együttese az Erste Bank "évnyitó" fordulójában – Jason Morgan együttese az Újpest elleni szoros vereséget követően a Zöld Sasok elleni diadallal kívánt visszatérni a győzelem útjára. Ehhez képest nem kezdődött valami fényesen a fővárosi csata, hiszen az első fórt gólra váltotta a hazai gárda a 3. percben (1-0). Szerencsére nem kellett sokáig várni a válasszal, Azari révén gyorsan egyenlített a DAB, majd egyre inkább fölénybe került, és a harmad végén Nageler góljával a vezetést is átvette (1-2). Aki ezt követően abban a hitben várta a folytatást, hogy innentől pillekönnyű dolga lesz a mieinknek, nagyot tévedett. A második felvonás eleje szintén a zöld-fehér együttesnek jött össze jobban – előbb kiegyenlített, majd a  24. perc derekán a vezetést is átvette a Ferencváros (3-2).

A fordítás végre ébresztőt fújt a Bikák gárdájának is – nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt együttesünk, és a 25. minutumban Turcotte is bevette a hazai ketrecet (3-3). Légiósunk révén újra vezetés szerzett a DAB, majd Becze, Orbán, végül mindössze nyolc másodperccel a felvonás vége előtt Izacky is feliratkozott a góllövők listájára – a harmadik harmadot már az Acélbikák együttese várhatta sokkal nyugodtabban ellenfelénél (3-7).

A végjáték valódi gólparádés hozott, hiszen összesen nyolc találatot láthatott az erzsébeti katlan közönsége – a sort Novotny kezdte a 45. percben, majd egy ferencvárosi szépítés után Hári is betalált, aztán Azari duplázta meg góljai számát; és innentől lényegében már csak formaság volt a végjáték (4-10). Még két-két találat esett mindkét oldalon – nálunk Léránt, majd  újra Becze volt az ítéletvégrehajtó –, de ez érdemben már nem osztott vagy szorzott az értékes ligapontok sorsát illetően: a meccset fölényesen, 12-6 arányban nyerte a DAB alakulata.

Szép volt, fiúk – csak így tovább egész évben!

Ferencvárosi TC – Dunaújvárosi Acélbikák
6-12
(1-2, 2-5, 3-5)
Az Acélbikák gólszerzői: Azari 2, Turcotte 2, Becze 2, Nageler, Orbán, Izacky, Novotny, Hári, Léránt.