Jégkorong: vereség az Újpest ellen - de nagyot küzdött a Bikák brigádja!

Öcaline • 2017. december 30. 20:44 • Sport 0 4

Nem játszott jól, de nagyon nagyot küzdött, háromgólos hátrányból is lőtávolba verekedte magát, de végül 4-3 arányú vereséggel zárta a naptári évet az Acélbikák jégkorong csapata az Újpest elleni rangadón az Erste Liga mai játéknapján. Kegyetlen csata volt - de a ziccereket be kell ütni.

Hatpontos rangadóval zárta a naptári esztendőt az Acélbikák gárdája – a Morgan-legénység a kiváló erőkből álló Újpest otthonába látogatott; a tabella harmadik helyéért vívott csatában mindkét gárdának égető szüksége volt a ligapontokra.
Küzdelmes, de sok hibával tarkított perceket hozott a meccs eleje, a lüktető, lendületes játékból sajnos a vendéglátók jöttek ki jobban, hiszen a 8. percben gólra váltották a első fórjukat (1-0). Azonnal magasabb sebességi fokozatba kapcsolat a DAB, előbb előnybe került, majd Izacky átcsorgó lövése révén egalizálni is tudott Jason Morgan együttese (1-1). Hiába került ezt követően újra csapatunk, többször is ziccerig jutott, de gól nem tudott szerezni – sajnos a hazaiak ismét betaláltak egy újabb fór nyomán a túloldalon. És mivel az eredmény nem változott a harmad végéig, az UTE vékony vezetésével készülhettek a második felvonásra a csapatok (2-1).
A második felvonásban folytatódott a szívek csatája: mindkét gárda lelkesen, de nagyon sok hibával játszott – akart és kapart a DAB is az egyenlítésért, több hatalmas helyzetet is elpuskáztak játékosaink, de az eredmény nem változott, az utolsó etapra is a hazaiak előnyével fordulhattak a felek.
Rémálom volt a harmadik játék eleje, hiszen fél perc sem kellett ahhoz, hogy megduplázza előnyét a hazai gárda, majd egy újabb újpesti gól nyomán eldőlni látszott az értékes ligapontok sorsa (4-1). Ekkor sem adták föl azonban az Acélbikák, és nagy erőket mozgósítottak a szépítésért – sikerrel: a reményeket Turcotte találata adta vissza az 50. percben (4-2). És még mindig nem volt vége az izgalmaknak, hiszen a sokadik újpesti fórban hátrányból is betalált a dunaújvárosi gárda – egy szépségdíjas kontra végén Skrypets pöckölte a pakkot a levegőből az újpesti ketrecbe az 56. percben (4-3). A fináléra tehát lőtávolon belülre került az Újpest, és bár az utolsó percekben még kapott egy fórt a hazai gárda a szemlátomást nagyvonalú sípmesterektől, ezt sikerrel védekezte ki csapatunk, és az utolsó másodpercekben kapusát lehozva támadt az egyenlítésért a DAB. Sajnos a kísérletet nem koronázta siker, a rangadót az Újpest nyerte, és, fádalom, egy pontra közelítette csapatunkat a tabella harmadik helyéért folyó versenyfutásban.