Jégkorong: hatalmas meccs, gyönyörű győzelem a Miskolc ellen

Öcaline • 2017. december 29. 09:37 • Sport 0 0

Fantasztikus győzelemmel zárta az itthoni meccseket tekintve a naptári esztendőt a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája: együttesünk az Erste Liga sorozatában a címvédő és jelenlegi listavezető Jegesmedvék alakulatát múlta felül 4-1 arányban – hazai pályán, régen látott tömeg előtt varázsolt hokiünnepet a Morgan-csapat, nagy köszönet érte!

A MAC együttesét idegenben csípte meg, így önbizalomtól fűtve fogadta a címvédő, jelenlegi listavezető Miskolcot a DAB együttese a jégcsarnokban tegnap este – persze azt is tudta mindenki, hogy csak

száz százalékos teljesítménnyel

lehet esély győzni a naptári esztendő hazai zárómeccsén a liga top-alakulatát. A találkozóra régi idők nagy tömegét idéző drukkertábor gyűlt össze a lelátón (OFF: Leslie, hol voltál? vittem a chilit!!! ON), így minden adott volt a remek meccshez.

Az összecsapás első periódusában a vendégek támadtak veszélyesebben, de jól zárt a hazai védelem, ráadásul Duschek ismét bombaformát mutatott a Bikák ketrece előtt. Az első percek vészhelyzete után több veszélyes ellentámadást indítottak a mieink, ezek egyikéből a harmad derekán Turcotte jól helyezett bombája talált utat a Jegesmedvék kapujába (1-0). A miskolciak nagyon megnyomták az utolsó perceket, de az első szünetig nem változott az eredmény – dunaújvárosi vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.
Ami nem jött össze húsz percig, az a második felvonás elején mindössze két minutum alatt sikerült az ellenfélnek – egy kapu előtti kavarodás nyomán egyenlített a Miskolc (1-1). Szerencsére nem kellett sokáig várni az ellencsapásra, az egész szezont bombaformában teljesítő Odnoga álomszép találattal

vette vissza az előnyt

a DAB-nak (2-1). A harmad ezek után komoly csatát, kiegyenlített mezőnymunkát és több hatalmas helyzetet is hozott – de gólt már nem, így az utolsó etap előtt megmaradt a mieink vezetése.

A harmadik játék egy taktikusan (és szerencsésen) kivédekezett miskolci fórral kezdődött, majd az Acélbikák gárdája került előnybe, és Izacky révén újabb gólt szerzett – 3-1, atyaég, mi jöhet még a végén. Minden jött, leszámítva – szerencsére – a miskolci fordítást, a mieink remek csapatként üzemeltek, és mivel Becze is betalált az 50. percben, lényegében a fináléra fordulva el is dőlt a ligapontok sorsa (4-1). Az évzárót egy remekbe szabott bunyó is színesítette, az meg már senkit nem érdekelt, hogy az utolsó percekben szépített a Miskolc – csapatunk az év legjobb teljesítményét nyújtva 4-2 arányú diadalt aratott.

És, még leírni is gyönyörű, bejelentkezett az Erste Liga alapszakaszának második helyéért!

Mestermérleg

Boldogan, érhető elégedettséggel nyugtázta a diadalt Jason Morgan, a DAB kanadai vezetőedzője is:
– Duschek adta az alapot a mai győzelmünkhöz is. Az első három sorunk szerezte a góljainkat, ami remek hír volt. Szerencsére mindenki elfogadta azt a struktúrát, hogy a csapat és a védelem az elsődleges, mindenki hisz és bízik a másikban – ez szintén nagyon-nagyon fontos. Összességében kiváló csapatteljesítményt nyújtottunk, mindenki hozzátette a magáét a mai sikerünkhöz. Nagyon boldog vagyok a mai játékot látva!

Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék
4-2
(1-0, 1-1, 2-1)
Az Acélbikák gólszerzői: Turcotte, Odnoga, Izacky, Becze.

UPDATE: mutatom a gólokat!

Itt a meccs gólösszefoglalója, a hangképes summázatból hadd emeljem ki a harmadik találat utáni "bábus" gólörömöt, valamint caklipakli Becze Titi eszméletlen alakítását a végén!