Jégkorong: visszatért a győzelem útjára, a MAC otthonában aratott diadalt a DAB

Öcaline • 2017. december 26. 21:14 • Sport 0 16

A Fehérvár elleni csúfos betli emlékét szépségdíjas győzelemmel feledtette a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája: a Morgan-legénység a MAC otthonában lépett jégre az Erste Liga karácsonyi játéknapján, és egy fordulatos, küzdelmes meccs végén 4-3 arányú győzelemnek örülhetett. Szép volt, nagy gratula, srácok!

A Miskolc elleni vállalható papírforma-vereség és a Fehérvár elleni buta botlás után nem a legjobb előjelekkel készülhetett a MAC Budapest elleni rangadóra a DAB együttese. A tét nem volt csekély – egy esetleges hazai győzelem esetén tetemesre nőtt volna a különbség a két gárda között, míg a Bikák sikere nyomán minimálisra csökkenhetett a különbség az Erste Liga tabelláján a két gárda között.
Ennek megfelelő küzdelmes csatával kezdődött a meccs, és bár a fővárosi gárda nyomott, a vezetést mégis az Acélbikák alakulata szerzett a 4. percben – Becze átadásából az utóbbi hetekben roppant hasznos és hatékony Léránt avatta föl a MAC ketrecét (0-1). A dunaújvárosi vezetés után átvette a játék irányítását a MAC, de sokáig úgy tűnt, hibátlanul zár a mieink védelme. A nagy nyomás azonban sajnos góllá, sőt gólokká érett: a 13. perc elején kiegyenlített, majd lendületben maradt, és a játékrész hajrájában a vezetést is átvette a MAC Budapest (2-1).
A második felvonás során is küzdelmes, kiélezett meccset láthatott a két csapat drukkertábora, és bár a harmad elején még egyértelműen a hazaiak nyomtak, a DAB egyre több ellentámadás során veszélyeztetett, és a mezőnyben egyenrangú ellenfele lett a fővárosi együttesnek. Olyannyira, hogy elég volt egy megingás hazai részről, és Nagy Már Máté révén a 32. percben ki is egyenlített együttesünk (2-2). A folytatásban nem esett gól – az utolsó harmadra még semmi nem dőlt el, sőt, az utolsó percekben a mieink újra többször veszélyeztettek.
Ami nem sikerült a második játék végén, az összejött a harmadik elején – ráadásul lényegében egy perc alatt alapjaiban rajzolta át a történetet a DAB. Egy szépségdíjas Turcotte-Léránt összjáték végén a fiatal dunaújvárosi csatár vezetést szerzett a 42. percben, majd 18 másodperccel (!!!) később Novotny újabb találata már megduplázta a mieink előnyét (2-4). A szépítés gyorsan összejött a túloldalon, de ezt követően már hiába kísérelt meg mindent a MAC, veszélyes támadások sorát vezette, de gólt már nem szerzett – a küzdelmes, élvezetes, fordulatos és az utolsó pillanatig kiélezett rangadót a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája nyerte 4-3 arányban.

Szép volt, fiúk – csak így tovább a Jegesmedvék ellen is csütörtökön!