Jégkorong: megszakadt egy szép sorozat - Miskolcon szenvedett vereséget a DAB

Öcaline • 2017. december 20. 20:43 • Sport 0 0

Kétszer is vezetett, és még az utolsó harmad előtt is döntetlenre állt a címvédő Miskolc otthonában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga ma esti rangadóján - végül azonban 4-2 arányban győzött, és így megszakította a mieink két hónapon át tartó győzelmi sorozatát a Jegesmedvék együttese. Így is szép volt, fiúk!

Kőkemény csatával, a címvédő Miskolc otthonában folytatta az Erste Liga sorozatát a DAB együttese ma este. Természetesen azzal a feltett szándékkal lépett jégre Jason Morgan alakulata, hogy ne szakadjon meg

a napra pontosan két hónapja tartó győzelmi széria,

és a favorit otthonában is győzni tudjon. Persze azt is tudta mindenki, hogy ehhez a listavezetőnek is lesz egy-két szava – ezért várt el minden játékostól maximális precizitást és tökéletes védőmunkát a gárda kanadai mestere.
A meccs álomszerűen kezdődött a Bikák szempontjából, hiszen egyfelől sikerrel állták útját a mieink a miskolci rohamoknak, másrészt egy szép támadás végén Izacky már a 3. percben betalált a Jegesmedvék ketrecébe (0-1). A folytatásban elsősorban a hazaiak akarata érvényesült, ám Duschek remekül őrizte hálóját, a védelem is kiválóan zárt – sokáig úgy tűnt, a Miskolc képtelen lesz bevenni a mieink jól felépített hadállásait. Végül a 19. percben gólt szerzett a hazai gárda – így egyenlő állással kezdődhetett az első szünet (1-1).
A második felvonás újra egyenlő erők küzdelmét hozta, sokáig a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, és bár mindkét oldalon akadtak ziccerek, jó ideig nem változott az eredmény. Amikor meg igen, akkor

újra a Bikák gárdája örülhetett:

egy szép előnyjáték végére újra Izacky tett méretes pontot egy parádés góllal, ismét a Dunaújváros vezetett (1-2). Sajnos a folytatás ismét a vendéglátóknak sikerült jobban, így a harmad hajrájában másodszor is kiegyenlített az éllovas (2-2).
A záró játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Miskolc, de a mieink sokáig tartották magukat, mi több, veszélyes kontrákkal igyekeztek harmadszor is vezetéshez jutni. E kísérleteket nem koronázta siker, ráadásul egy miskolci ziccerből lőtt gól révén a meccs során először szerzett vezetést a hazai együttes. A találat után ráadásul kitartott a vendéglátók lendülete, és

egy percen belül duplázni tudott

a Miskolc – innen pedig már nem volt visszaút; a hazaiak 4-2 arányú győzelemmel egyfelől tovább növelték előnyüket a tabellán, másrészt (és nekünk ez fáj sokkal jobban) megszakították a DAB tizenegy meccsen át tartó, parádés győzelmi szériáját is.

Ám egy pillanatig sem kell szégyenkezni – vereség ide vagy oda, ez így is nagyon szép volt, fiúk!