Jégkorong: hátrányból győzött, már zsinórban tizenegynél jár a DAB

Öcaline • 2017. december 16. 21:12 • Sport 0 0

Bár rengeteg ziccert elpuskázott, végig taktikusan és fegyelmezetten küzdött, és 3-1 arányú diadalt aratott a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája a Csíkszereda elleni rangadón a jégcsarnokban ma este. A macidobáló akcióval fűszerezett találkozón így tovább folytatta menetelését a Morgan-legénység – már tizenegy győzelemnél tart!

Kőkemény csatára számíthatott ma este a DAB gárdája, hiszen az a Csíkszereda érkezett a jégcsarnokba, amely egyfelől remek erőkből áll, másrészt közvetlenül a mieink ellenfele az alapszakaszban elérhető dobogós pozícióért. A mieink

tízmeccses győzelmi széria

büszke birtokosaként készültek a rangadóra, a székely legénység egy ferencvárosi győzelemmel hangolt a mai meccsre.

A tétnek megfelelő lendülettel vetették magukat a küzdelembe a csapatok, a Bikák gyorsan fölénybe kerültek, és több tiszta ziccert is kidolgoztak az első percekben – ugyanakkor az is kitűnt, hogy a csíki legénység remekül zár, ráadásul nagyon gyors támadásokkal jutott el többször is Duschek kapujáig. A remek iramú összecsapáson egyre markánsabá vált a DAB fölénye,m ezért is érte hidegzuhanyként a hazai tábort, hogy szinte a semmiből szerzett vezetést a Szereda – egy távoli lövés talált utat a kapuba a 15. percben (0-1).

Akik arra készültek, hogy még az első harmadban jégre dobhatják a karitatív kezdeményezés miatt magukkal hozott plüss állatokat, azoknak csalódniuk kellett – a szünetig nem változott az eredmény.
Ami nem jött össze húsz percen át, arra elég volt tíz másodperc a folytatásban: Turcotte előbb korongot szerzett a csíki harmadban, majd szép lövéssel vette be Onodi ketrecét – megvolt a hőn áhított egyenlítés,

repülhettek a macik!

1-1 után ráadásul láthatóan lendületet kapott a Morgan-csapat, és a 25. percben Borbás szépségdíjas találatával a vezetést is átvették a mieink (2-1). A folytatásban a komoly tartalékokat mozgósító csíki csapat percei következtek, de a védelem is remekül dolgozott, Duschek is kiválóan védett – az utolsó felvonást a mieink várhatták kedvezőbb pozícióból.

Lüktető, kemény, de rendkívül sportszerű percek jellemezték a harmadik harmad elejét is, az erdélyi gárda kétségbeesetten küzdött az egyenlítésért, a mieink többször is kapuvasig jutottak – majd Odnoga pontos lövése már megduplázta az előnyt, és lényegében el is döntötte a ligapontok sorsát. Nagyot küzdött a Szereda, de mindhiába – 3-1-ről már nem sikerült fordítania; a mieink feszes, határozott védőmunkával őrizték előnyüket a lefújásig.

Csapatunk okkal-joggal ünnepelte a sorozatban aratott tizenegyedik győzelmet – és persze azt, hogy tovább erősítette harmadik helyét az Erste Liga tabelláján!

Szép volt, srácok, csak így tovább!

Mestermérleg

Érthető elégedettséggel összegezte tapasztalatait a lefújás után Jason Morgan, a DAB kanadai mester:
–  A legnehezebb dolog, amikor egy csapatnak jól mennek a dolgok, hogy hatvan percen keresztül koncentrált tudjon maradni. Az első harmad után nem lettünk frusztráltak, s a szünetben emlékeztettem is a fiúkat, hogy ha keményen dolgoznak tovább, akkor meglesz a helyzetek gyümölcse is. Ez bejött, hiszen tíz másodperc alatt betaláltunk a második harmadban. Duschek újra nagyot játszott, mind a négy sorunk kiváló volt támadásokban is – Borbás a győztes gólt is megszerezte. A hátvédek közül is ki lehetne mindenkit emelni – a nagyszerű csapatjátéknak köszönhetjük a mai pontokat!