Futsal: a végén bombabiztos, fölényes diadal a Ferencváros ellen

Öcaline • 2017. december 14. 21:39 • Sport 0 0

Mindkét felvonást pocsékul kezdte, de összességében szinte végig meggyőző fölényben játszott, és végül magabiztos, 8-3 arányú győzelmet aratott a Ferencváros elleni rangadón a Dunaferr DUE Renalpin futsal csapata a bajnoki pontvadászat idei utolsó meccsén a sportcsarnokban ma este. Szép volt, srácok!

Több vereség után egyértelműen győzelmi reményekkel vágott a Fradi elleni hazai összecsapásnak a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a bajnoki pontvadászat idei utolsó összecsapásán. A bizakodásra minden oka meg is volt együttesünknek, ehhez képest pocsékul kezdte a meccset a hazai csapat, hiszen a kihagyott ziccereket góllal bosszulta meg a zöld-fehér legénység (0-1). Szerencsére gyorsan magára talált a Dunaferr; Fekete egyenlítő gólja után egyértelműen irányító pozícióba került, és a 14. percben Fekete újabb találatával a vezetést is átvette (2-1). Továbbra is a mieink domináltak, és előbb Varga perdítése, majd egy szép akció végén Gorjanácz pontos lövése után már három góllal "úszott" a Dunaferr (4-1).
A második félidő előtt éppen azt találgatták a dunaújvárosi drukkertábor tagjai, kiütéses diadalt arat-e a hazai gárda, ehhez képest vészjóslóan folytatódott a találkozó: lényegében az első támadást gólra váltotta a Fradi, majd egy újabb találattal vissza is jött a meccsbe az ellenfél (4-3). Már-már egyenlített is a fővárosi brigád, de szerencsére egy szép akció végén Varga bombája utat talált a Fradi kapujába, és innentől újra önbizalommal telve játszott a Dunaferr (5-3). A 28. percben Pál Patrik egyszerre látványos és pimasz emeléssel hozta helyzetbe magát, ráadásul a befejezés is eredményes volt – ez a gól biztosan ott lesz a szezon három legszebb találata között (6-3).  A meccset némi ütésváltás színezte, de innentől már sínen volt a dunaújvárosi siker: Hosszú és Horváth parádés összjátéka után tovább nőtt az előny, majd Horváth üreskapus gólja már a kegyelemdöfést is bevitte.

8-3 arányban nyerte csapatunk az évzárót – szép volt, fiúk, csak így tovább!