Vízilabda: idegenben tudott győzni a DUE Maarsk Graphics!

Öcaline • 2017. december 13. 19:24 • Sport 0 8

Küzdelmes meccs, remek egyéni teljesítmények, és végül a számadatok ellenére viszonylag sima vendégsiker: a Ferencváros otthonában győzött 12-11 arányban a DUE Maaras Graphics női vízilabda csapata a bajnokság hétközi játéknapján.

Idegenben zárta a bajnoki meccsek idei évre jutó mecseinek sorát a DUE-Maarsk Graphics női vízilabda csapata – Mihók Attila együttese az utóbbi időszakban remek sorozatot produkált, otthon mindenkire veszélyes újonc, a Ferencváros ellen vette fel a harcot ma délután.
Az első percekben egyértelműen a mieink dominálták a játékot, hiszen Horváth, Majd Gurisatti találataival gyorsan vezetést szerzett a Dunaújváros (0-2). A Ferencváros nem adta föl, és a küzdelmes, kemény első nyolc perc végére faragott is a hátrányából (2-3). Amilyen szépen alakult az első etap, olyan bosszantóra sikeredett a második, hiszen előbb egyenlített, majd fordított is a zöld-fehér alakulat (4-3). A mieink megrázták magukat, Gurisatti másodszor is bevette a Fradi kapuját, de a félidei szünetre az ég egy adta világon semmi sem dőlt el (4-4).
A folytatásban újra a mieink percei következtek, hiszen előbb Ziegler talált a hazai hálóba, majd Garda góljával ismét kettőre nőtt a két csapat közti különbség (4-6). Ebből a pofonból még fölállt a Fradi, és bár egyenlített is, a fej-fej melletti küzdelem utolsó tusát a mieink vitték be – Horváth góljára még válaszoltak a hazaiak, de a remek formát mutató Garda gondoskodott arról, hogy dunaújvárosi előnnyel vágjanak az utolsó játéknak a csapatok (7-8).
A finálé első perceiben még rendre visszazárt az FTC, de Garda két újabb gólja révén a nagy kérdések eldőltek a 30. percre – a meccs során először, pont a legjobbkor vezetett három fával csapatunk (9-12). Persze a legvégén sem adta föl a nagyot küzdő fővárosi együttes, fel is jött egyetlen találata, de egyenlíteni már nem sikerült, a találkozót végül egyetlen góllal, 12-11 arányban nyerte Mihók Attila csapata. Az újabb diadallal az is eldőlt, hogy csapatunk stabilan őrzi második helyét a bajnoki tabellán