Jégkorong: tét nélkül is kiütéses siker a Vasas ellen a kupában

Öcaline • 2017. december 13. 20:59 • Sport 0 3

Annak ellenére alaposan odatette magát a DAB a Magyar Kupa sorozatában a Vasas ellen, hogy már matematikai esélye sem volt a négy közé jutásra a Morgan-legénységnek: csapatunk meggyőző játékkal 9-3 arányú, fölényes győzelmet aratott, a ligameccsen csak helyzetekig jutó Becze négy találattal vette ki részét a sikerből.

Bár igazi tétje nem volt a mai találkozónak, már csak a presztízs okán is a győzelemben bízv fogadta a Vasas gárdáját – vezetőedző: Ladányi Balázs! – a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Mindkét együttes már korábban búcsúzott a négybe jutás álmától, így csak az volt a kérdés, képes lesz-e megfelelő hőfokon játszani a Morgan-legénység – mindenképpen a mieink számítottak ugyanis a találkozó esélyesének. A kétkedők gyors választ kaphattak: a közelmúltban visszatért Becze találatával már a 3. perc derekán vezetést szerzett a DAB, majd Izacky találatával már kettőre nőtt a mieink előnye (2-0). Bár a 17. minutumban szépített a lelkesen küzdő vendégcsapat, az első harmad végén a mégis a mieink vonulhattak sokkal nyugodtabban pihenni (2-1)

A második etapban hosszú percekig nem változott az eredmény, de utána felpörgött a Kohász-gólgyár: Izacky, Tanka és Silló találata után már egy súlyos verés rémképe is felködlött a Vasas játékosai előtt. És bár szépített a fővárosi gárda, Becze újabb gólja nyomán ismét tetemesre duzzadt a hazai előny (6-2). A harmadik felvonás már egyértelműen az Acélbikák #20-asáról szólt, hiszen a régi-új DAB-csatár Izacky gólja után nég kétszer is beköszönt, így összesen négy góllal vette ki részét a sikerből (ne legyünk igazságtalanok, Izacky is hat pontot termelt – ja igen, Titi két asszisztot is jegyzett korábban –, hiszen a három gólja mellett három gólpasszal járult hozzá a csapat győzelméhez). A vége 9-3 lett, megérdemelten!

Csak így tovább, srácok, jöhet szombaton a Szereda!

(Fotó: Dunaújvárosi Acélbikák – Boda Bence felvételei)