Jégkorong: meggyőző játék, fölényes győzelem a Bécs otthonában is!

Öcaline • 2017. december 8. 19:58 • Sport 0 0

Bár az első harmadban még döcögött a szekér, a folytatásban semmit sem bízott a véletlenre, és fölényes győzelemmel folytatta  megszakítás nélküli győzelmi szériáját a DAB gárdája az Erste Ligában - együttesünk a Vienna Capitals II. otthonában aratott 5-1 arányú diadalt ma este. Kilenc, ha mondom, segít a gondon.

Nem várt könnyű meccs az Erste Liga mai játéknapján a Dunaújvárosi Acélbikákra, mert bár egyértelműen Bécs bevételére készült a Morgan-legénység, azt is tudta mindenki, hogy egyrészt az osztrák fiatalok

otthon kemény ellenfélnek

számítanak, másfelől éppen az ilyen kötelező győzelmeket a legnehezebb behúzni.
Az első harmadban akadozott is a kilencedik nyert meccsére készülő DAB gépezete, mert bár több veszélyes támadást vezettek Azariék, az osztrák fiatalok állták a sarat, sőt, az első gólt is a hazai együttes jegyezhette a 11. perc derekán. A vezető találat után azonban rögtön magasabb fordulatra kapcsolt a Dunaújváros, és 19 másodperc kellett ahhoz, hogy Nageler révén egalizáljon (1-1). Az egyenlítés után lendületben maradtak a csapatok, élvezetes, pörgős volt a játék – de több gól a harmadban nem esett, igazságosnak mondható döntetlennel vonulhattak az első pihenőre a csapatok.
A második felvonásban szinte azonnal magához ragadta a kezdeményezést Jason Morgan együttese, egyre több veszélyes támadást vezettek a mieink, a bécsi gárda többször is csak szabálytalanul tudta útját állni a mieink rohamának. Ezen viszont – nem lehet eléggé hangsúlyozni:

végre, végre! – nemes bosszút állt a DAB:

a harmadban kétszer is előnyből szerzett góllal lépett meg ellenfelétől. A 24. percben Izacky, majd a 35. minutumban Novotny volt fórból eredményes – a második harmad végére meggyőző előnyt kovácsoltak a mieink (1-3)
A harmadik etap első felében taktikusan őrizte vezetését a Dunaújváros, és ekkor ugyan merész húzás nyomán felcsillant a bécsi remény a szépítésre – bár hátrányba került, az 55. percben kapusát is lehozva támadt a hazai gárda –, de Silló üres kapus góljával eldőlt a ligapontok sorsa (1-4). A kegyelemdöfést Orbán adta meg a bécsieknek az 59. percben, végül 5-1 arányú sikernek örülhetett a dunaújvárosi legénység.

Na meg annak, hogy – még leírni is gyönyörű – sorrendben a kilencedik győzelmét aratja a csapat. És hátfőn, hazai pályán meglehet a tizedik is a Titánok ellen! Legyen így, hajrá Bikák!