Vízilabda: két könnyed és egy keserves siker után csoportgyőztes a Dunaújváros

Öcaline • 2017. december 3. 20:48 • Sport 0 0

Három nap, három meccs, három győzelem – és a csoport első helye: remek hétvégét tudhat maga mögött a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata – együttesünk egy francia és két görög gárda előtt végzett az az élen az Euroliga sorozatának dunaújvárosi csoportköre végén! Szép volt, csajok, csak így tovább!

Komoly erőpróba várt a hét végén Mihók Attila együttesére: a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapatának hazai közönség előtt ugyan, de három nap három meccse során kellett odaérnie a továbbjutást érő három hely valamelyikére az Euroliga csoportkörében – méghozzá a folytatás végett a lehető legjobb pozícióba!
Az első akadályt viszonylag könnyedén vette a Dunaújváros, hiszen a francia Lille együttese nem jelentett komoly akadályt Gurisatti Grétáéknak: a remek rajt után az első negyed végére ötöt rámoltak be a mieink úgy, hogy a francia lányok egyszer sem tudták föltörni a hazai védelmet (5-0). A folytatásban picit visszavett a tempóból a DUE – lélekben talán már a mai meccsre készült a Mihók-alakulat, a pénteki játéknap másik találkozóján ugyanis Glyfada  és a Vouljagmeni csatájából ez utóbbi favorit magabiztosan 21-3 arányban került ki győztesen –, amit kegyetlenül megbosszultak a franciák, a félidei szünetig egyetlen gólocskára zárkóztak (5-4). A siker ezzel együtt nem forgott veszélyben, hiszen a harmadik negyedet, majd a végjátékot is magabiztosan hozta a Maarsk, így a meccset végül 12-5 arányban nyerte csapatunk – igaz, a második negyedben elkövetett hibák komoly figyelmeztetést jelentettek a torna hátralévő meccsei előtt.
A szombati összecsapás a fiatal erőket felvonultató Glyfada ellen talán még simábbnak bizonyult, mert bár a legelején még döcögött a szekér (a lelkes görög lányok egy góllal még vezettek is 1-2-re), de már az első játékrész biztató dunaújvárosi vezetéssel végződött (4-2). A folytatásban még tovább nőtt a két csapat közötti különbség, a félidőre el is dőltek a nagy kérdések (7-2), ráadásul a harmadik felvonás gólparádéja után már a tíz is bőven meg lett közte (14-3). Az utolsó játékot is magabiztosan hozta az egyetemi alakulat, így végül 18-4 arányú sikerrel melegített csapatunk a mindent eldöntő vasárnapi csatára a Vouljagmeni ellen.

Mivel mindkét együttes két-két győzelemmel vette az első akadályokat, így a ma déli összecsapás döntött a csoportelső kilétéről (ami a továbblépés miatt fontos, hiszen a győztes kedvezőbb helyzetből várhatja a sorsolást az Euroliga folytatásában).  Az első játék valóságos gólözönt hozott, legyen elég annyi, hogy a nyitó nyolc perc végén 6-6 (!!!) állt az eredményjelzőn. Szerencsére a mieink kapták össze előbb a védőjátékot, el is húztak a második felvonás során két góllal, és bár a szikrázóan kemény csatában arra is volt esély, hogy tovább nőjön az előny, a félidőre meg is tartották azt (8-6). A harmadik negyed kiegyenlített játékot és továbbra is komoly erőpróbát hozott, és bár nem nőtt, de nem is csökkent a különbség – a végjátékot illetően kicsit sem lehetett nyugodt a dunaújvárosi drukkertábor (10-8)
Az utolsó felvonás pokoli izgalmakat hozott – a finálé hőfokához legyen elég adalék, hogy az ellenfél teljes szakmai stábját kiállítással küldték pihenőre a bíró sporttársak –, de a legvégét a mieink bírták sokkal jobban, és taktikus, fegyelmezett játékkal végül 14-10 arányú diadalt arattak. Ezzel pedig az is eldőlt, hogy a Dunaújváros nyerte a csoportkört, s így remek helyzetből várhatja csapatunk a sorsolást!

Szép volt, csajok – csak így tovább a nemzetközi porondon!

DUE-Maarks Graphics – Lille UC (péntek)
12-5
(5-0, 0-4, 3-1, 4-0)
A DUE gólszerzői: Gurisatti 4, Vályi V. 4, Horváth, Garda, Mchunu, Luka.

DUE Maarks Graphics – ANC Glyfada (szombat)
18-4
(4-2, 4-0, 7-1, 3-1)
A DUE gólszerzői: Gurisatti 6, Huszti Vanda 4, Szilágyi 3, Horváth 3, Ziegler, Mahieu.

DUE Maarks Graphics – NC Vouljagmeni (vasárnap)