Jégkorong: nekünk már nyolc – hatpontos erdélyi hétvégét produkált az Acélbikák gárdája!

Öcaline • 2017. december 3. 21:39 • Sport 0 0

A Brassót viszonylag simán, a Csíkszereda együttesét óval nehezebben ugyan, de szintén verte a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája – együttesünk az Erste Liga sorozatában folytatta remek szériáját erdélyi túrája során is, és hat ponttal utazhat haza! Csak így tovább, srácok!

Két meccsel folytatta az Erste Liga sorozatát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Együttesünk erdélyi túrájának első állomása Brassóban volt szombaton este, és az emlékezetes hazai diadal után kegyetlen csatára készülhetett Jason Morgan gárdája. A találkozó első fele kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, a mieink némi fölénybe kerültek, ráadásul vezetést is szerzett a DAB, méghozzá Silló emberhátrányos (!) találatával. A dunaújvárosi gólra szinte azonnal válaszolt a hazai gárda, így a szünetre igazságos döntetlennel vonulhattak a csapatok. A második felvonást álomszerűen kezdte a DAB, Léránt előnyből szerzett vezetést, ráadásul ezt az előnyt egészen a harmad végéig meg is őrizte a Dunaújváros (1-2). Az utolsó felvonás ismét veszélyes dunaújvárosi rohamokkal kezdődött, a 42. percben Odnoga növelte az előnyt – és ebből a pofonból már nem tudtak felállni a barcaságiak. Elkeseredett küzdelmet folytattak az egyenlítésért, de a mieink remekül őrizték a fórt – és mivel a végén Turcotte is meglőtte a maga üres kapus gólját, összességében simán, 4-1 arányban nyerte a hét végi sorozat első meccsét a Morgan-legénység.
A folytatás, ha lehet, még keményebbnek ígérkezett, hiszen csapatunk a hazai pályán mindenkire roppant veszélyes Csíkszereda otthonában igyekezett folytatni immár hét meccses győzelmi szériáját a ligában – ráadásul komoly téttel bírt a találkozó azért is, mert egy esetleges DA-győzelemmel minimálisra csökkenhetett a különbség a két gárda között a tabellán. Tudta ezt persze a csíki legénység is, komoly erőket mozgósított a csata elején – már az 1. percben vezetést szereztek, ráadásul a folytatás is nekik ment jobban, hiszen a 12. minutumban megduplázták az előnyt. Szerencsére ekkor sem roppant össze a Dunaújváros, és az utóbbi hetekben parádés formát mutató Odnoga góljával vissza is jött a meccsbe (2-1). A második etapot viszont a mieink kezdték remekül – Novotny már a 21. percben egalizált, ráadásul az egyenlítő találat után valósággal lelépte a hazai gárdát az Avélbikák alakulata. Odnoga második találatával átvették a vezetést, Török szép gólját ráadásul Izacky büntetőből még megfejelte – a záró harmad előtt már három góllal is elhúzott ellenfelétől a Morgan-gárda (2-5).
A Csík sem adta könnyen a bőrét, a harmadik felvonás parázs küzdelmet hozott, amelynek sokán ugyan – a hazai pálya összes létezhető előnyét élvezve – feljöttek egyetlen gólocskára, de egyenlíteniük már nem sikerült, mert ugyan kapusát is leparancsolta a Csík vezetőedzője, ez csak arra volt elég, hogy Turcotte újabb üres kapus találattal biztosítsa be az újabb dunaújvárosi diadalt (4-6). Kihozta a maximumot az erdélyi vendégjátékból a DAB, és a nyolc meccses győzelmi széria végén immár három pontocskára került a dobogós pozíciótól az Erste Ligában!

Gyönyörű volt, srácok – várjuk a folytatást!

ASC Corona Brasov – Dunaújvárosi Acélbikák (szombaton)