Jégkorong: kínnal-keservvel győzött a DAB – és egy kicsit az igazság is

Öcaline • 2017. november 26. 21:52 • Sport - utánpótlás 0 10

Kegyetlen végjáték után aratott 4-3 arányú diadalt a Dunaújvárosi Acélbikák gárdája a Brassó ellen az Erste Liga hétzáró játéknapján a jégcsarnokban ma este. Az erdélyi legénység komoly erőpróbát jelentett a még mindig karcsú létszámmal felálló Bikák számára – de a vége gyönyörű volt, csak így tovább, srácok!

A Fradi elleni örömjáték után újabb komoly feladat várt Jason Mogan együttesére a jégcsarnokban, hiszen éppen azt a Brassót fogadták Azariék, amelyet a legutóbbi diadal révén sikerült végre megelőzni a tabellán. A mieink felszálló ágára ékes bizonyíték, hogy sorozatban hatodik ligagyőzelmére készült a DAB – igaz, azt is mindenki tudta, hogy

nem lesz egyszerű menet

a jó erőkből álló barcasági gárda két vállra fektetése. A tétnek megfelelő lendülettel estek egymásnak a csapatok, és bár az első percekben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, Duschek több bravúrt bemutatva húzott falat a hálója elé. A mieink egy-egy gyors kontrával igyekeztek bevenni az erdélyi ketrecet, éppen egy ilyen akció végén adott mattot Nageler – de sajnos nem sokáig örülhettünk a vezető találatnak, hiszen már a harmad hajrájában egyenlített a Brassó (1-1).

A második felvonást szerencsére egy jóval motiváltabb DAB kezdte, többször ziccerig jutott a csapat, és bár ekkor a vendégek kontrajátéka is veszélyes volt, egyértelműen a mieink akarata érvényesült. Igaz, a ziccerekből csak nem akart találat születni, de amikor a 34. percben Hári végre megtörte a gólcsendet, újra visszavette a vezetést együttesünk (2-1). A folytatásban is veszélyesen támadt a DAB, de újabb gól már nem esett, így ha csak picivel is, de

a dunaújvárosi együttes várhatta bizakodóbban

a végjátékot.
Az utolsó harmadban is szépen gurult a szekér, a mieink nemcsak őrizték soványka előnyüket, de több veszélyes támadással igyekeztek növelni azt – és ez sikerült is az 50. minutumban, amikor egy szép akció végén Borbás küldött védhetetlen kapuvasas bombát Tőke ketrecébe (3-1).

A vendégek azonban kétségbeesett hajrát indítottak, és egy véleményes fór után az 59. percben közelebb zárkóztak, majd – kapuslehozatalt követen – az addig kiválóan védő Duschek hibáját könyörtelenül kihasználva 50 másodperccel a rendes játékidő letelte előtt újra egalizáltak (3-3). Ezzel azonban még mindig nem volt vége az idegbajnak: egy utolsó rohamot kezdett a DAB, és Turcotte jól helyezkedett a kipattanóra – közelről vágta a brassói ketrecbe a játékszert. 4-3 arányban győzött tehát alakulatunk, ráadásul ezzel a sikerrel újabb nagy lépést tettek a tabellán: két pontra megközelítették az UTE és a Fradi kettősét!

Csak így tovább, srácok, az igazság is győzött ma este!

Mestermérleg

Állítása szerint tovább őszült a mai meccsen Jason Morgan, a DAB kanadai vezetőedzője, aki szerint többször is eldönthette volna a ligapontok sorsát csapatunk, ám végül az döntött, hogy az emberelőnyös gól és a "ki nem kényszerített baleset" utáni egyenlítést követően sem adta föl együttese:
– A jó csapatok mindig megtalálják az utat a győzelemhez, mi pedig nem adtuk fel – a jégkorong az utolsó dudaszóig tart, szerencsére ezt nem felejtettük el. Nagyon-nagyon gyengén kezdtük a meccset, de Duschek kisegített minket, amikor szükségünk volt rá. A Nageler-Turcotte-Izacky sor pedig újra nagyot alkotott. A legmélyebben azonban újra a hátvédek előtt kell meghajolni, rengeteget voltak jégen és mindenki óriásit játszott! A ma esti volt a hatodik győzelmünk sorozatban, ettől függetlenül nagyon örülünk a három pontnak!

(Fotó és mestermérleg: Dunaújvárosi Acélbikák; Boda Bence felvételei)