Futsal: nagy küzdelem végén vékony, de megérdemelt diadal a Nyírgyulaj ellen

Öcaline • 2017. november 20. 22:30 • Sport 0 5

Komoly erőpróba után megérdemelten aratott diadalt a Dunaferr DUE Renalpin gárdája a sportcsarnokban ma este: együttesünk a kiváló erőkből álló, az utolsó pillanatig kiválóan küzdő Nyírgyulaj  ellen győzött 4-3 arányban – és őrzi dobogós helyét a futsal bajnoki tabellán.

Kiadós pauza, a válogatott elkötelezettsége miatt egy hónapos szünet után komoly rangadóval folytatódott a futsal bajnoki pontvadászat a Dunaferr gárdája számára. Csapatunk a Nyírgyulaj együttesét látta vendégül a sportcsarnokban azzal az elhatározott szándékkal, hogy a kéztörés miatt kieső Reveland Zoltán nélkül is begyűjti a dobogós helyezéshez szükséges bajnoki egységeket. Az előzetes eévárásokhoz híven

nagy lendülettel kezdett

a hazai gárda, és bár több komoly helyzet is kimaradt, már a 4. percben megszerezte a vezetést Hosszú pontos lövésével (1-0). A gól után is kézben tartotta a meccset a Dunaújváros, Fekete fejesével sikerült is megduplázni az előnyt a 9. percben. Ráadásul két minutummal később újra gólnak örülhetett a drukkertábor, egy szép szabadrúgás-variáció végén Horváth lőtt a nyírgyulaji hálóba (3-0). A biztos vezetés tudatában kicsit visszavett a tempóból együttesünk, de biztosan uralta a meccset a Dunaferr – ám egy védelmi megingást góllal torolt meg a nyírségi alakulat a félidei sípszó előtt (3-1).
A második felvonásban is a mieink dominálták a játékot, erre Pál szépségdíjas bombája volt a legékesebb bizonyíték – újra háromra nőtt a különbség a két együttes között (4-1). Aki ezek után úgy gondolta, zsebben a diadal, nagyot tévedett: kapusát lehozva, egy plusz játékossal támadt a szabolcsi legénység, és a 35. percben sikerült is közelebb zárkóznia (4-2). A szépítés ráadásul

felpaprikázta a vendégeket,

a mieink hősies védekezéssel igyekeztek tartani az állást – sajnos felemás sikerrel, ugyanis egy szép kombinációt góllal fejezett be a Gyulaj, ezzel minimálisra csökkentve a két gárda közti különbséget (4-3).
Az utolsó percek nagy izgalmakat hoztak, ám ami korábban nem jött össze, az most sikerült – önfeláldozó védőmunkával megtartotta az eredményt a Dunaferr, s győzelmével megőrizte pozícióját a bajnoki tabella harmadik fokán.

Szép volt, fiúk, hősies csata után megérdemelt a diadal!