Vízilabda: keserves küzdelem után igazságos pontosztozkodás a BVSC ellen

Öcaline • 2017. november 15. 20:41 • Sport 0 4

Az idei bajnoki szezon eddigi legkomolyabb csatája várt a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapatára a Fabó Éva Sportuszodában ma késő délután: a Mihók-alakulat a BVSC-Zugló együttese ellen vette föl a kesztyűt – időnként szerint is –, és harcolt ki a küzdelmes csata végén 7-7 arányú, igazságosnak mondható döntetlent.

A múlt heti KO-diadalok után komolyabb összecsapás, a BVSC-Zugló Diapolo elleni meccs várt a DUE lányaira a női vízilabda bajnokság hétközi fordulójában – Mihók Attila együttese annak ellenére győzelemre készült a meccsnap rangadóján, hogy mindenki tudta, keményen meg kell küzdeni a vasutasok ellen.
Álomszerűen kezdődött a meccs dunaújvárosi szempontból, hiszen az első negyedben Gurisatti előbb hálószaggató bombával, majd szélről eleresztett pontos találattal megnyugató előnyhöz juttatta a mieinket (2-0). A folytatásban azonban sajnos megtört a hazai lendület, az egyre inkább magára találó vendéggárda egalizált is a játékrész végére (2-2)
Mindez azonban csak előhang volt a következő percek idegbajához, hiszen előbb vezetést szerzett, majd sorra-rendre hárította a mieink ziccereit a BVSC, és bár Szilági egyenlített, a félidei szünetre így is a vendégek vonulhattak elégedettebb pihenni (3-4).
A harmadik felvonás ismét pontatlan dunaújvárosi játékkal kezdődött – ebben a periódusban egyértelműen Aarts védései tartották a lelket a csapatban –, ráadásul több eredménytelen hazai kísérlet után úra a vendégek szereztek gólt, és a meccs ezen periódusában a vereség rémképe is felrémlett (3-5). Szerencsére a hosszú gólcsendet végre megtörte Mchunu találata, de a végjáték előtt még mindig a Diapolo örülhetett a vezetésnek (4-5).
Az utolsó felvonás aztán a várt pokoli izgalmakat hozta, előbb Szilágyi két gólja okozott örömöt a hazai drukkertáborban, majd a vasutasok egyenlítő találata lombozta le a kedélyeket ugyanott (6-6). A fináléra fordulva ráadásul újra a BVSC szerzett gólt – szerencsére Horváth révén megharcolt találatot jegyzett a Dunaújváros; 7-7 lett vége, s az igazat megvallva a végén mindkét gárda örülhetett a pontosztozkodásnak.

Kegyetlen küzdelem után összességében igazságos döntetlen született – szép ez így is, csajok, jár a gratuláció!