Kézilabda: sima Kohász-diadal a kupában – vezéráldozatokkal

Öcaline • 2017. november 8. 20:33 • Sport 0 7

Két alapember, Klujber Katrin és Szalai Babett is sérülést szenvedett a Szent István OTP együttese elleni Magyar Kupa találkozón, de így is fölényes, 36-28 arányú diadalt aratott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia gárdája. Papírforma a katt után!

Az NB I/B-ben vitézkedő Szent István OTP ellen folytatta menetelését a Magyar Kupa harmadik fordulójában a DKKA együttese. A találkozónak egyértelműen a mieink voltak az esélyesei, és bár az első félidőben még itt-ott akadozott a gépezet, de korán meggyőző fölénybe kerültek a kohászlányok (2-7). A folytatásban ugyan volt, hogy közelebb zárkózott az ellenfél, de egészen a félidő hajrájáig maradt a mieink magabiztos előnye (7-13). Sajnos a folytatásban inkább a hazaiak akarata érvényesült, és a parázs hangulatú csatában egészen közel került az ellenfél a szünetre (16-18).
Szerencsére a fordulás után sokkal összeszedettebb védőmunkával rukkolt ki György László gárdája, és egy 6-1-es sorozattal lepte meg ellenfelét – és ezzel lényegében el is döntötte a továbbjutás kínzó kérdését (17-23). Sajnos az innentől borítékolható győzelemre árnyékot vetett, hogy előbb Szalai Babett, majd Klujber Katrin is lesérült – ám a mieink diadalát ezzel együtt már egy pillanatra sem fenyegette veszély.

Összességében magabiztos, 36-28 arányú győzelemmel lépett a negyedik fordulóba a Kohász a kupában – szép volt, csajok, csak így tovább a folytatásban is!

Szent István OTP – Dunaújvárosi Kohász KA
28-36
(16-18)
A Kohász gólszerzői: Klujber 9, Szekerczés 9, Monori 7, Szalai 2, Kazai 2, Bouti 2, Kovács 2, Takács D. 2, Cifra.

(Forrás és fotó: DKKA - Turcsán Fruzsi felvétele)