Jégkorong: küzdelmes meccs végén megérdemelt diadal az UTE ellen

Öcaline • 2017. november 3. 21:02 • Sport 0 0

Sok hiba, pocsék előnyjáték, katasztrofális csatárvédekezés - ellenben viszont lendület, akarás, kaparás és alázat, valamint fenomenális kapusteljesítmény jellemezte az Acélbikák játékát a Jégcsarnokban az Erste Liga mai játéknapján. Együttesünk az Újpest gárdáját fogadta, és győzte le 3-1 arányban - az irány jó, csak így tovább, Bikák!

AZ UTE elleni idei nyeretlenségi széria megtörésére készült a DAB gárdája ma este a jégcsarnokban – csapatunk a közelmúltban igazolt Hári Norberttel a soraiban várta a lila-fehérek elleni csatát az Erste Ligában.
A nyitány ezzel együtt nem a hazai drukkerttábor szája íze szerint alakult, a vendégek fölénye jellemezte az első harmadot. Sokáig úgy tűnt, nem váltja gólra a fölényt az UTE, de egy előnyjátékot találattal zárt a lila-fehér gárda a 15. percben (0-1). A nyitó felvonás hajrájában

több komoly helyzetet is kovácsolt

a DAB, de Hári okos emelése után is csak a vasig jutott a pakk – a harmad végén nem érdemtelenül az Újpest vonulhatott előnnyel pihenni.

Duschek a meccs hőse lett megint - kiválóan védett! Duschek a meccs hőse lett megint - kiválóan védett!

A második harmadot jóval nagyobb elánnal, agresszívebb játékkal kezdte csapatunk, sajnos Mestyán vállsérülése miatt a védelem átrendezésére kényszerült Jason Morgan – a DAB mindössze öt bekkel tolta innentől. Sajnos a kiállás rá is nyomta a bélyegét a hazai védőmunkára, és bár dicséretesen küzdött, sok hibával játszott a csapat, és bizony többször is Duschek kapus káprázatos védései kellettek ahhoz, hogy meccsben maradjon együttesünk.  A kapusbravúrok sora érzékelhetően tartást adott a mieink játékának, a harmad derekától ha lassan is, de biztosan

átvette az irányítást a DAB,

és Hári szép egyéni akciója után Odnoga góljával egalizált is a 31. percben. Az egyenlítő gól szárnyakat adott a mieinknek, kapart a Dunaújváros, az újpestiek többször is szabálytalanul tudták csak megtörni a hazai lendületet – de az előnyöket nem tudta értékesíteni csapatunk, az utolsó harmadra maradt a döntés a pontok sorsáról (1-1).

Az irány jó - csak így tovább, Acélbikák! Az irány jó - csak így tovább, Acélbikák!

A harmadik játékrész elejét az UTE kezdte előnyben, de a mieink jól zártak hátul, és a folytatásban ismét átvették az irányítást. A rendkívül agilis Turcotte elleni vétség miatt előnybe került a DAB, és a sokadik fór végre gólt hozott – Léránt remekül eltalált lövést akasztott a bal felsőbe, három  perccel a vége előtt végre megszerezte a hőn áhított vezetést a DAB (2-1). A végjátékban

mindent egy lapra tett föl az UTE,

kapusát lehozva igyekezett egyenlíteni, ám a mieink önfeláldozóan védekeztek, ráadásul egy előrevágott korongot Novotny szedett le Kiss Dániel botjáról, majd az üres kapuba pattintva végleg eldöntötte a meccset; közel sem játszott tökéletesen, de nagyon akarta, és végül megérdemelten szerezte meg 3-1 arányban a sikert az Acélbikák alakulata.

Szép volt, srácok, csak így tovább!

Mestermérleg

Az első harmadban nem volt elégedett csapata játékával Jason Morgan vezetőedző, de mint kiemelte, összességében értékes sikert aratott a csapat:
– Ahogy haladt a mérkőzés, egyre jobbak lettünk. Az összteljesítménnyel elégedett vagyok, Duschek produkciója pedig megsüvegelendő – kapusunk kihúzott minket a csávából, amikor védelmi hibákat ejtettünk. Úgy gondolom, hogy Hári érkezése adott egy szikrát a támadójátékunknak, két gólt is előkészített, ez is hozzájárult a sikerünkhöz. Nagyon örülök a három pontnak!