Közlekedés: "Látni és látszani!" – bölcs döntés szeretett városunkban is!

Öcaline • 2017. október 25. 18:09 • Közérdekű 0 15

Korán sötétedik, ráadásul jönnek a ködös-esős hetek – a "Látni és látszani! – a bölcs döntés" mottójával idén is csatlakozott az országos kampányhoz a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság. Vigyázzunk az utakon – magunkra is, egymásra is! Felhívás és drótok a hajtás után!

A Fejér megyei rendőrök az őszi-téli időszakban a kedvezőtlenebb út- és látási viszonyokra tekintettel kiemelt figyelmet fordítanak a baleset-megelőzési tevékenységre, áll a Castellum műhelyéhez eljuttatott összegzésben.

A főkapitányság sajtószolgálatának tájékoztatása szerint a helyi erők is csatlakoztak ugyanis az ORFK-Országos Balesetmegelőzési Bizottság idei akciójához: a napokban startolt közlekedésbiztonsági kampány keretében a járművezetők az akcióhoz csatlakozott szervizekben egészen december 8-ig Fejér megyében is térítésmentesen ellenőriztethetik a járművük láthatóságért felelős alkatrészeit, továbbá a szélvédőt. Mindezek mellett a regisztrált optikai szaküzletek – érdekes adalék, megyénkben egyetlen fehérvári bázis – hasznos tanácsaik mellett díjmentes látásellenőrzéssel is várják a járművezetőket. A dunaújvárosi szervizek listáját itt mutatom:

A rendőrök az akció ideje alatt a megye több pontján baleset-megelőzési tudnivalókkal, a láthatósággal kapcsolatos felvilágosítással segítik a közlekedőket.  A kampánnyal kapcsolatos információkról a "Látni és látszani!" weboldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.

Városunkban különösen elrettentő a helyzet – a friss fejleményekről Dávid itt írt nemrég –, így pláne aktuális: vigyázzatok az utakon, magatokra is, egymásra is!

 

 

 

 

 

Facebook | E-mail | Cikkek

 

Segítenél? Bízunk benned!

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

 

 

 

 

 

 

Kommentek