Jégkorong: küzdelmes meccs végén megérdemelt siker a sereghajtó otthonában

Öcaline • 2017. október 22. 20:47 • Sport 0 7

A Vienna Capitals második csapatának vendégeként aratott 3-0 arányú győzelmet a DAB gárdája az Erste Liga mai játéknapján: nehezen lendült játékba a Dunaújváros, de végül megérdemelten rabolta el a pontokat a bécsi fiataloktól.

A hazai pályán elszenvedett csúnya vereség után egyértelműen a javítás reményében utazott Bécsbe a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata – egyértelműen győzelmi reményekkel lépett jégre csapatunk a sereghajtó otthonában. Az eleje ennek ellenére küzdelmes volt, nehezen lendültek játékba a csapatok, ráadásul mindkét együttes sok hibával csatázott – az így hiába akadt sok-sok kísérlet mindkét oldalon, a harmad végéig egyik gárda sem tudott gólt elérni. A második felvonás bécsi előnyökkel és viszonylagos hazai fölényekkel kezdődött, de alig szabadult a szorításból a Morgan-legénység, azonnal vezetést szerzett – egy előnyjátékot Erdélyi váltott gólra a 31. percben (0-1). A vezető találat után is lendületben maradt együttesünk, alig másfél perc múlva Izacky használta ki a hazaiak zavarát, így duplázva meg a mieink előnyét (0-2).
Mivel a folytatásban már nem változott az eredmény, a mieink várhatták jóval kedvezőbb helyzetből a folytatást, ráadásul a hazaiak minden lehetőséget elpuskáztak a harmadik felvonás során is, pedig egy korai kapuslehozatallal is kísérleteztek. A Dunaújváros diadala az 57. percben vált biztossá, amikor – egy újabb fórt kijátszva – Novotny volt eredményes (0-3).

Az ínséges hetek után végre győzelemmel folytatta az Erste Liga sorozatát a DAB – csak így tovább, srácok, hajrá Bikák!