Kézilabda: hiába a hazai hajtás, sajnos sima siófoki siker a vége

Öcaline • 2017. október 19. 20:19 • Sport 0 3

A játék minden elemében fölénk nőtt az ellenfél a női kézilabda bajnokság rangadóján: a Siófok gárdája gyakorlatilag végig vezetve aratott hatgólos, 32-26 arányú diadalt a Kohász gárdája ellen a Dunaújváros Sportcsarnokban ma délután. Sajnos teljesen megérdemelten. A hét végén ennél sokkal több kell az EHF Kupában!

A hazai pályán kivívott kupasiker után rendkívül kemény összecsapás várt ma este hat órától a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapatára; együttesünk a nyáron jelentősen megerősített Siófok gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. Csapatunk célja ermészetesen a két pont megszerzése volt, hiszen csak egy győzelemmel tarthatta volna meg jó bajnoki helyezését, ám erre készült a szezont két vereséggel és két győzelemmel kezdő Siófok is, így izgalmas, kiélezett csatára számíthatott a drukkertábor.

Sajnos a kezdés nem sikerült, a vendégek elhúztak három fával, és bár ekkor még egyenlítettek a kohászlányok, az első játékrész derekára újra magabiztos előnyt kovácsolt a Balaton-parti alakulat (5-9). A folytatásban egyenlő erők csatáját láthatta a közönség, és bár nagyon küzdött György László együttese, sajnos nem sikerült közelebb zárkózni – a félidő hajrájára fordulva még tovább nőtt a különbség (8-13). A vendégek magabiztos játékával szemben a mieink sok hibával küzdöttek, és bár igyekeztek menteni a menthetőt, a szünetre is maradt a tetemes különbség (12-16).
Sajnos a második félidőben sem következett a várt-remélt feltámadás, voltak ugyan szép megoldásai a csapatnak, a küzdelem hőfokára sem lehetett panasz, de az ellenfélnek adott könnyű gólok, a lyukas védelem nyomán továbbra is tartott biztos előnyét a vendégek alakulata (14-20). Ekkor még tett egy kétségbeesett kísérletet a felzárkózásra a Kohász, ám az ellenfél taktikusan tartotta az eredményt – a hajrának tetemes hátrány birtokában vághatott csapatunk (21-28). A csoda a végén is elmaradt, a Siófok talán a vártnál is biztosabban vitte el az értékes bajnoki pontokat a sportcsarnokból – fájdalom, a 32-26 arányú vendégsiker teljesen megérdemelt volt.

Sokáig nem búslakodhatnak a mieink – pénteken már útnak is indulnak Romániába, a vasárnapi EHF Kupa visszavágóra. Ne legyenek kétségeink: lényegesen jobb teljesítményt kell nyújtani a mostaninál ahhoz, hogy a Kohász jusson tovább a sorozat következő fordulójába!

Mestermérleg

Kritikusan értékelte a csapat mai mutatványát Györgyrangadón:
– Rengeteg hibát vétettünk támadásban és védekezésben is, amit csak lehetett, mindent elrontottunk. Enerváltak, lassúak, körülményesek és hitehagyottak voltunk – de nagy feladatok vannak előttünk, mennünk kell tovább!

Dunaújvárosi Kohász KA – Siófok KC
26-32
(12-16)

A Kohász gólszerzői: Micijevic 6, Szalai 5, Klujber 4, Kovács 4, Szekerczés 4, Dombi, Molnár, Cifra.

(Forrás és fotó: DKKA - B. Balázs Balu felvételei)