Vízilabda: nem ismertek kegyelmet – KO-diadal a Tatabánya ellen

Öcaline • 2017. október 18. 20:42 • Sport 0 4

Mindent tekintetben messze felülmúlta ellenfelét a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata, az eredmény nem is lehetett más, mint kiütéses siker: 22-4 lett a Fabó Éva Sportuszoda vizében játszott bajnoki meccs vége a Tatabánya ellen – de a győzelem még ilyen arányban is teljesen megérdemelt volt.

A Fradi után egy fiatalokból verbuvált újonc alakulat, a Tatabánya ellen, ráadásul ismét hazai pályán folytatta a bajnoki pontvadászatot a Dunaújváros együttese, és egyértelműen a mieink számítottak a találkozó esélyesének. Az elvárásoknak megfelelően villámrajtot vett a DUE, és bár az első percekben még kicsit akadozott a gépezet,

a negyed végére kinyílt a gólzsák,

hetet vágott ellenfelének a hazai egylet – ráadásul egyet sem kapott (7-0)
A folytatásban is egyértelműen a mieink dominálták a játékot, a Mihók-csapat minden téren hatékonyabbnak bizonyult ellenfelénél – így már a félidei szünetben egy gólzáporos meccsre elegendő találat állt az eredményjelzőn (11-2).
A harmadik felvonásban is folytatódott a Maarsk Graphics nyomasztó fölénye,sikerült nullára hozni a játékrészt úgy, hogy ötször is bevették a tébányai kaput (16-2). Az utolsó etap során sem engedett a szorításából együttesünk,

a vége kegyetlen kiütés lett:

az élvonalban nagyon ritka, hogy egy csapat 20 fölött lőjön és 5 alatt megússzon  egy meccset – most sikerült a bravúr, csapatunk 22-4 arányú diadalt aratott az újonc ellen.

Szép volt, csajok – csak így tovább a folytatásban is!

DUE Maarks Graphics – Tatabánya
22-4 (7-0, 4-2, 5-0, 6-2)
A DUE gólszerzői: Szilágyi 6, Gurisatti 4, Mchunu 3, Vályi F. 3, Vályi V. 2, Horváth, Garda, Sajben, Szabó.