Kézilabda: kétarcú meccs, de végül biztos diadal az EHF Kupában

Öcaline • 2017. október 16. 17:20 • Sport 0 11

Az első játékrészben kínlódott, a másodikban örömjátékot produkált a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese az EHF Kupa szombati erőpróbáján a romániai CSM Roman gárdája ellen, és végül magabiztos, 31-24 arányú sikernek örülhetett a drukkertábor a sportcsarnokban. Szép volt, csajok, csak így tovább a visszavágón is!

Kemény csatára készült az EHF Kupa második fordulójában a Dunaferr alakulata: szombaton a jó erőkből álló CSM Roman együttese látogatott a Dunaújváros Sportcsarnokba. A szakvezetés és a drukkerek ezzel együtt diadalban bízva várták az odavágót – és persze abban is reménykedtek, hogy a párharc első mérkőzésén

minél nagyobb előnyt kovácsolnak

a lányok a romániai visszavágóra.
Az első perekben beigazolódni látszottak a dunaújvárosi remények, a mieink háromszor is beköszöntek az első percekben, és bár egy válasz jött a túlfélről, sem ekkor, sem a következő percekben nem forgott veszélyben a Dunaferr vezetése – a félidő derekáig öt fával is meglépett a hazai alakulat (10-5).

Talán a villámrajt tette, de egy jelentős hullámvölgy következett, a mieink védelme szétcsúszott, támadásban is látványosan csökkent a játék hatékonysága. A nemzetközi porondon egy ilyen megingás végzetes is lehet, a román gárda azonnal büntetett: a félidő hajrájára nemcsak megközelítette együttesünket, de a vezetést is átvette a CSM Roman (12-13). Az utolsó percek idegbajos szituk egész sorát hozták – és a végjáték sem a mieink szája íze szerint alakult: a drukkertábor nagy bánatára az ellenfél várhatta kedvezőbb helyzetből a második félidőt (14-15).

Szerencsére a szünet után a régi arcát mutatta a Kohász: György László együttese fordított, és bár ekkor még volt egy kisebb megingás, a félidő derekára ismét a kohászlányok vették át a vezetést – igaz, mindössze egyetlen gólocskával (20-19).
Mint kitűnt, ez a tényező döntőnek bizonyult: a románok leblokkoltak, a közönség ovációjától fűtve a

a mieink szárnyakat kaptak,

és zsinórban négy gólt lőve meg is léptek ellenfelüktől (24-19). Ebből a pofonból még fölállt az ellenfél, de a fináléra fordulva még egy góllal növelte vezetését a csapat (27-21). Az utolsó percek az eredmény tartásáról szóltak, a Kohász-védelem remekül zárt, és nem  is engedte közelebb az ellenfelet – a hétvégén esedékes folytatásra végül hét gólos előny birtokában készülhet a csapat, miután a lefújáskor 31-24 arányú Kohász-diadalnak tapsolhatott a közönség.

Szép volt, csajok – csak így tovább a visszavágón is!

Mestermérleg

A diadal ellenére sem olt maradéktalanul elégedett a csapat mutatványával György László vezetőedző:
– Nagyon kár az első félidőben elkövetett hibákért, az a tizenkét perces rövidzárlat fájó volt számunkra, sajnálom, hogy nem tudtunk hatvan percen keresztül jól játszani. Szerencsére nem adtuk fel, ha van hit, akkor van akarat, védekezés, támadás és győzelem. Ez van, ha hiszünk magunkban!

Dunaújvárosi Kohász KA – CSM Roman
31-24
(14-15)
A Kohász gólszerzői: Micijevic 10, Kazai 5, Szekerczés 4, Klujber 3, Szalai 3, Kovács A. 2, Nick 2. Dombi, Monori.

(Forrás és fotó: DKKA – Turcsán Fruzsi fotói, a teljes meccsgeléria itt!)