Vízilabda: keserves végjáték, de végül győzelem a bajnoki nyitányon

Öcaline • 2017. október 15. 20:12 • Sport 0 7

Magabiztos kezdés után alaposan elrontotta a finálét, de végül sikerrel tartotta itthon a bajnoki nyitány pontjait a DUE Maarsk Graphics női vízilabda csapata – együttesünk 8-6 arányban győzött a Ferencváros ellen a Fabó Éva Sportuszodában szombaton délután.

Nagy ambíciókkal alakult újonc gárda, az FTC ellen kezdte az idei bajnokságot a DUE Maarsk Graphics gárdája – ezzel együtt a diadal reményében fogadta ellenfelét Mihók Attila együttese a Fabó Éva Sportuszodában. Az erőviszonyokról persze még korai lenne nyilatkozni, az viszont biztos, hogy alaposan bekezdett a Dunaújváros: a feszes védőmunka és a viszonylag hatékony támadójáték révén az első negyed végére 3-1 arányú vezetést szerzett csapatunk. A folytatás is a mieink szája íze szerint alakult, és bár mindössze három találat esett a félidőig, ebből kettőt a mieink lőttek, így magabiztos előnyből várhatták a folytatást a dunaújvárosi lányok (5-2).
Ráadásul a harmadik negyedben is rezzenéstelen maradt a Maarsk hálója, és bár ekkor csak egyet lőtt a Mihók-gárda, finoman fogalmazva is eldőlni látszott a találkozó a fináléra fordulva (6-2). Az utolsó felvonásban azonban megtört a hazai lendület, a Fradi pedig kegyetlenül kihasználta a mieink megingását – előbb két góllal közelebb zárkóztak, majd egy hazai találata is kettővel válaszoltak, így újra nyílttá tették a találkozót (7-6). A végjáték viszont a mieinknek sikerült jobban, Gurisatti egy szép megúszás után a negyedik gólját szerezte a meccsen, így az is eldőlt, hogy csapatunk 8-6 arányban behúzta a győzelmet!

Csak így tovább, csajok – győzni kell szerdán a Tatabánya ellen is!