VéD: kóklerkedés a kilátásban?

Dávid • 2017. október 10. 14:00 • VéD 0 39

A kép illusztráció A kép illusztráció

Helyzetjelentő olvasónk jóhiszemű nagyszülei 3 ízben összesen 120 ezer forintot fizetett ablakfelújításért. Számlai is volt, ahogy kontraktus és munka is. Olvasónk szerint azonban valami mégsem kóser. 

Először 45 ropit, majd ismét 45, végül további 30 ezret perkált ki az Technikum városrészben élő jóhiszemű idős házaspár, akinek feltételezhetően két kókler ablakfelújítást ígért a múlt héten – mondja olvasónk. 

Számlai is volt, ahogy kontraktus és munka is

Olvasónk beszámolója nyomán a szakemberek néhány nappal az üzlet megkötése után a két ablakra egy-egy szilikoncsövet biggyesztett fel hőszigetelés címén, amiből az egyik időközben már le is esett – mesélte helyzetjelentőnk a Vészhelyzet Dunaújváros (VéD) felületén. Jelentősen árnyalja a képet azonban, hogy a kóklernek vélt páros egy valós cég, nevezetesen a Zöld Ház Építő és Korszerűsítő Kft. nevében állított ki vállalkozási szerződést. 

A cég munkájának minőségét nem olvasónk kérdőjelezi meg először

Februárban több panaszos olvasói jelzés okán a Bács-Kiskun megyei Baon.hu-nak is a látóterébe került az ominózus fővárosi cég.  

> A kecskeméti lapnak a cég azt mondta, direkt értékesítéssel foglalkoznak az ország egész területén. 

> A Baon megkeresésére reflektálva a szóban forgó budapesti társaság azt is elárulta, vállalkozásuk nem áll kapcsolatban a társasházak közös képviselőivel, lakásszövetkezetekkel, pláne nem a katasztrófavédelemmel. 

> Értékesítői kollégái viszont részletes szóbeli tájékoztatást adnak a cég által elvégezni kívánt munkálatokról és azok pontos menetéről, díjáról. Mindezt ráadásul formálisan, vállalkozási szerződésben is rendre rögzítik. 

> A kivitelezést egy felmérés előzi meg – szaktanácsadással, a lakás hőszigetelési állapotát felmérni hivatott hőkamerás vizsgálattal. 

> A kontraktusban foglalt kötelezettségek 1 évig vannak érvényben – ismertette a cég a Baon érdeklődésére. 


Helyzetjelentőnk mindenkit óvatosságra int 

Nyomatékosítjuk: a biznisszel látszólag minden oké – számlai is van, ahogy vállalkozási kontraktus és tényleges munka is. Az eddigi „élménybeszámolók” – származzanak azok városunkból vagy éppen Kecskemétről – alapján azonban valami mégsem tűnik kósernek.

Egy biztos: a Kecskeméten nagy port kavart vállalkozás most szeretett városunkban igyekszik új ügyfelekre szert tenni. A fentiek fényében olvasónk hírportálunk közéleti helyzetjelentő fórumán, a Vészhelyzet Dunaújváros (VéD) felületén mindenkit óvatosságra intett.  

(Olvasónk beszámolója és a Baon.hu írása nyomán) 

Facebook | E-mail | Cikkek | Twitter


Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikket írni, ám pénz nélkül nem megy! Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, karakteres és kritikus hírújságját! 

# F I N A N S Z Í R O Z Á S

Kommentek