Futsal: nagy küzdelem, kevés gól – de itt a szezon első diadala!

Öcaline • 2017. október 8. 17:47 • Sport 0 3

Komoly mezőnymunka, nagyon kevés gól, de végül dunaújvárosi siker: 2-1 arányú győzelemmel folytatta a küzdelmeket a Dunaferr DUE Renalpin együttese a futsal bajnokság sorozatában – csapatunk a Ferencváros ellen, idegenben lépett pályára még pénteken este. Ez az, srácok, így tovább!

A bajnoki nyitány nem sikerült a Berettyóújfalu ellen, a folytatásban igyekezett javítani mérlegén a Ferencváros otthonában a Dunaferr DUE Renalpin FC futsal csapata. A jelentős késéssel kezdődött csata elején a mieink domináltak, és bár az elején még sikerrel állt ellen a hazai gárda, Pál szép góljával a 6. percben a mieink szereztek vezetést (0-1).
 A gól után elsősorban a mezőnymunka terén jeleskedtek a csapatok, fölénybe is került a Fradi, de jól zárt a Dunaferr-védelem, ráadásul a kontrák rendre nagy veszélyt jelentettek a hazai kapura. Több ziccert is hibázott a Schrancz-csapat, de a élidő fináléjában éppen játékos-edzőnk találta meg forintos passzal Fridrich Dávidot, aki magabiztosan értékesítette a ziccert – a félidőt jelző sípszó előtt fontos találattal növelte a dunaújvárosi előnyt (0-2).
A második felvonás nagy küzdelmet, komoly taktikai csatát hozott, de az idegek harcából is a Dunaújváros került ki győztesen. A paprikás hangulatú küzdelemben ugyan szépített a Fradi, de egyenlítenie nem sikerült – csapatunk megszerezte az idei szezon első győzelmét, 2-1 arányú diadallal folytatta a pontvadászatot.