Futsal: kétarcú játék – és sajnos vereség végül a bajnoki nyitányon

Öcaline • 2017. október 2. 21:48 • Sport 0 2

Négygólos hátrányból is visszajött a meccsbe, de végül mégis vereséggel kezdte az élvonalbeli pontvadászat sorozatát a Dunaferr DUE Renalpin futsal csapata: együttesünk a Berettyóújfalu gárdáját látta vendégül a sportcsarnokban ma este, és a kétarcú meccs végén a vendégek örülhettek 5-4 arányú diadalnak.

Bár az ellenfél az idei szezon egyik titkos ászának számít, mégis bizakodva, és egyértelműen a győzelemre törve várta a bajnoki rajtot a Dunaferr gárdája: csapatunk a nyáron alaposan megerősített, spanyol mestert is igazolt Berettyóújfalu ellen vette fel a harcot a Dunaújváros Sportcsarnokban ma este.
Amilyen nagy volt a lendület az elején, akkora lett a meglepetés az első félidő derekára: a vendégek remek játékkal, feszes védőmunkával lepték meg a Schrancz-legénységet, és már a 4. percben megszerezték a vezetést egy ziccerig játszott figura végén (0-1). A bekapott dugó meg is fogta a Dunaferrt, egymást követték a berettyói ziccerek és a 7. percben két gólt lőve magabiztos előnyre tett szert az ellenfél (0-3). Schranz Balázs időkéréssel igyekezett rendet tenni a fejekben, de a mieink továbbra sem találták a tempót, és a kapkodó, ideges, pontatlan játékból továbbra is az ellenfél profitált – a 14. percben lőtt újabb találattal lényegében mattot adtak a Dunaferrnek (0-4). Az idegbajos félidő végén is az MVFC akarata érvényesült – igaz, szerencsére ekkor már nem változott az eredmény, de így is kínosnak tűnt a vendégek fölénye.

Nagy kár az ellenfélnek adott ajándék félidőért Nagy kár az ellenfélnek adott ajándék félidőért

A második felvonás elején aztán gyorsan kiderült, hogy – szerencsére – egy új Dunaferr jelentkezett játékra. Hosszú bombája adta meg az alaphangulatot a 22. percben, majd két minutummal később Pál távoli lövése végre utat talált a vendégek kapujába (1-4). A szépítő találat szárnyakat adott a mieinknek, és bár a vendégek is igyekeztek dűlőre vinni a bajnoki pontok sorsát, ekkor már nagyságrendekkel jobban zárt a dunaújvárosi védelem. Ráadásul Hosszú egy pazar szóló végén megfelezte a vendégek előnyét a 31. percben, és bár újra betalált az ellenfél a 34. percben, szinte azonnal jött a válasz, és Varga találta után újra nyílt lett a meccs (3-5). A Dunaferr mindent egy lapra feltéve kockáztatott, sikerrel – Pál szabadrúgása után a 38. percben egyre zárkózott a Schranz-legénység (4-5). Az utolsó pillanatok idegőrlő izgalmakat hoztak, hajszálon függött az egyenlítés, de a végén sajnos a vendégek örülhettek – hadd tegyem hozzá gyorsan: nem érdemtelenül.

Pokolian nagy kár az ajándékba adott első félidőért!