A zene világnapja: több helyszínen, több programmal várják a muzsika barátait!

Öcaline • 2017. október 1. 21:15 • Közösség 0 12

Nagyszabású programsorozattal készülnek szeretett városunkban a zene világnapjára: október 2-án, hétfőn délelőtt szabadtéri koncert lesz, a Bartókban ünnepi hangversenyre várják az érdeklődőket, míg a Dunaújvárosi Vegyeskar különleges csemegére készül; az együttes nyílt próbával csalogatja a muzsika szerelmeseit a zeneiskola kamaratermében – szintén hétfőn este. Tételes kínálat a hajtás után.

Több helyszínen, több rangos és izgalmas eseménnyel ünneplik városunkban a zene világnapját október 2-án, hétfőn.
A programsorozat délelőtt 10 órakor a Sándor Frigyes Művészeti Iskola melletti téren kezdődik – természetesen sok-sok muzsikával! Az ünnepi kavalkádban bemutatkoznak a zeneiskola zenekarai, (harmonika zenekar, vonószenekar, fúvós együttes, jazz formáció), míg a városban tevékenykedő kórusok közül a Móricz Zsigmond Általános Iskola, a Széchenyi István Gimnázium, a Bánki Donát Gimnázium és Szakközépiskola, valamint a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum énekkarai lépnek közönség elé. A diákcsapatok mellett a Jószolgálati Otthon zenei formációjának koncertje is színesíti a programot.

Hadd legyen mindenkié! (Fotó: Sándor Frigyes Művészeti Iskola) Hadd legyen mindenkié! (Fotó: Sándor Frigyes Művészeti Iskola)

Az ünnepnap következő eseménye egy koncert lesz a Bartók Kamaraszínház színháztermében – 18 órától várják az érdeklődőket a következő programmal, illetve közreműködőkkel:
Händel: B-dúr hárfaverseny – Nagy Veronika
Vivaldi: Gloria VI. szoprán ária Domine Deus – Kiss Melinda
Bach: c-moll versenymű két zongorára BWV 1060 – Dőr Gabriella-Matolcsi Katalin
Vivaldi: a-moll fagottverseny – Tótin István 
Haydn: Esz-dúr kettősverseny – Balog Zoltán András-Balogh Bottyán
Astor Piazzolla: La que Vendra – Juhos Melinda

A hangversenyen közreműködik a Szonáta Kamarazenekar – Gulyás Nagy György vezényletével.

Minden nap ünnep - különleges csemegét kínálnak! (Fotó: Dunaújvárosi Vegyeskar) Minden nap ünnep - különleges csemegét kínálnak! (Fotó: Dunaújvárosi Vegyeskar)

Különleges zenei csemegét kínál a muzsika, ezen belül is a kóruskultúra szerelmeseinek a Dunaújvárosi Vegyeskar is; az együttes nyilvános próbán vezeti be az együtt éneklés rejtelmeibe az érdeklődőket a világnapi próbán a zeneiskola kamaraterében 19 órától.
A tervek szerint két órás program során a vendégek megismerkedhetnek a Könyves Ágnes és Kurucz Gergely irányította városi kórus jelenlegi repertoárjával, terveivel, valamint bepillantás nyerhetnek az "éles" próbahelyzetek kihívásaiba is.

Az összes alkalomra várják az érdeklődőket – Kodály Zoltán szellemében hadd legyen a muzsika mindenkié!

 

 

 

 

Facebook | E-mail | Cikkek

 

Segítenél? Bízunk benned!

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

 

 

 

 

Kommentek