Jégkorong: magabiztos diadal a Capitals fiataljai ellen – holnap jöhet a Szereda!

Öcaline • 2017. szeptember 24. 19:44 • Sport 0 0

Magabiztos győzelemmel folytatta az Erste Liga sorozatát a DAB együttese: csapatunk a Vienna Capitals gárdáját fogadta a jégcsarnokban ma este, és végül föélényes, 7-2 arányú diadalt aratott. Reméljük, kitart a lendület a Csíkszereda ellen holnap estig – hajrá, Bikák!

A Vienna Capitals farmcsapata ellen folytatta az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este. David Musial alakulatának muszáj volt győznie a bécsi fiatalok ellen ahhoz, hogy a DAB megkezdje a felzárkózást a középmezőnyhöz. Gyorsan magához is ragadta a kezdeményezést a hazai gárda, és bár a Bécs keményen ellenállt, Orbán révén vezetést is szerzett csapatunk a 12. percben (1-0). A gól megfogta az ellenfelet, egy szép szóló végén Léránt duplázta meg a mieink előnyét (2-0).

Orbán Attila (#57) kezdte a gólgyártást Orbán Attila (#57) kezdte a gólgyártást

A szünet után szépített a VC2, ám nem sokáig örülhettek a felzárkózásnak, Izacky rekordgyanús sebességgel, mindössze hét (igen, 7!) másodperc alatt visszaállította a különbséget (3-1). Ebből a pofonból még fölállt a Capitals, de Azari, majd Odnoga találata nyomán masszívvá vált a dunaújvárosi vezetés – eben nagy szerepet vállalt csapatunk ma debütált kapusa, Jindrich Pacl is! –, ráadásul a szünet előtt Azari újrázott, a nagy kérdések el is dőltek az utolsó játék előtt (6-2).

Pacl (#37) parádéja is kellett a sikerhez! Pacl (#37) parádéja is kellett a sikerhez!
A záró harmadban nem túl sokszor forogtak veszélyben a kapuk, ám annál több összetűzés színezte a játékot, ám mivel Nageler is beköszönt, együttesünk végül fölényes, 7-2 arányú sikerrel melegített a Csíkszereda elleni, hétfőn este esedékes összecsapásra.

Összetűzés is színezte a játékot! Összetűzés is színezte a játékot!

Ha kitart a lendület – különösen az első két etapban mutatott játék! –, nem lehet baj!

Mestermérleg

A meggyőző diadal ellenére sem volt maradéktalanul elégedett csapata játékával David Musial vezetőedző. Mint kiemelte, örül, hogy a nagyon kemény, sokat korcsolyázó, ügyes fiatalokból álló Bécs ellen az első gólokat mi lőttük:
– Hiába szereztünk vezetést, később  óriási védelmi hibákat ejtettünk, a védekező harmadunkban problémák voltak. Szerencsére az új kapusunk megmentette nekünk a mérkőzést, remek védéseket mutatott be. A szólókat belőttük, ez a fejekben rendet tett egy kicsit, az utolsó harmadban pedig már az eredmény tartására játszottunk lényegében. Ezt a meccset azonban el kell felejtenünk, hiszen kevesebb mint 24 óra múlva új erőpróba vár a csapatra. A Csíkszereda ellen ezeket a hibákat nem engedhetjük meg, mindenképpen javulnunk kell a védekező harmadban!