Prettl Hungária: ismét toboroznak – városunkból is! Váltson velük!

Öcaline • 2017. augusztus 8. 18:00 • PR, marketing, hirdetés 0 4

Folytatja munkaerő-toborzó akcióját a Prettl Hungária Kábelgyártó Kft. – a német tulajdonú cégcsoport, a Prettl Group magyarországi vállalata városunkból és térségéből is várja munkatársait. "Váltson velünk!" – kétrészes sorozatunk első felvonása a Prettl szekszárdi gyárát mutatja be; munkára fel! (X)

A Prettl Hungária Kábelgyártó Kft. a német tulajdonú cégcsoport, a Prettl Group magyarországi vállalata. Szekszárdi telephelyén évi többmilliós darabszámban állít elő úgynevezett konfekcionált kábeleket – ráadásul az egész régióból foglalkoztat munkatársakat, és városunkban is jelentős toborzó akciót szervez hamarosan! 

Imponáló mutatók – és imponáló névsor!

Arról, hogy miért fontos bázisa az autógyártásnak a Prettl magyarországi üzeme, Nyerki Emil cégvezető számolt be kétrészes kedvcsináló sorozatunk bevezetőjeként:
– Korábban már említettem, a kábelrendeszerek az autóiparban éppen annyira lényeges tényezők, amiért az elektromos hálózatok az élet más területén, a mindennapjainkban.

Ha nincs áram, egy órát játszva kibírunk, egy napot is nagy nehezen, de utána ez a romantikus időszak krízisbe fordul – megbénul az életünk. És ahogy áram nélkül nincs élet, úgy elektronikus berendezések nélkül elképzelhetetlen a közlekedés. Ez igaz az autógyártásra: az áramforrástól az áramot felhasználó eszközökig kábelen fut az energia – és a Prettl Hungária éppen ezeket az úgynevezett konfekcionált kábeleket gyártja Szekszárdon. Tervezetten, a német anyacég precíz előírásainak megfelelően, ugyanakkor nagyon gyorsan és rugalmasan reagálva a piaci kihívásokra. Ez a folyamat operatív része – konkrétan a gyártás nálunk azt jelenti, hogy a gyártási folyamat során kerül sor a vásárolt kábelek megmunkálására.

A kábelkötegek a csomagolás után Európa nagy autógyáraiban kötnek ki – még felsorolni is nehéz lenne, hány márka autóiba kerülnek a Prettl termékeiből; többek között Volvo teherautók, MAN és DAF motoros kamionok, BMW, Volvo, Fiat, Citroen, Renault, mi több, Lada (!!!) személyautók futnak úgy, hogy a belsejükben Prettl-kábelek biztosítják az áramellátást. A cégvezető büszkén említi, hogy a Mercedes jelenlegi zászlóshajója, az S osztály is tartalmaz szekszárdi kábelt, az illusztris csodák körében a Porsche és a Bentley is említhető, de létezik olyan Ferrari is, amelynek ülésállító motorját Prettl-kábel táplálja. Mindezek mellett akad egy viszonylag új felhasználói terület is, amire szintén nagyon büszkék a szekszárdi bázison – a cég gyárt kábeleket az elektromos kerékpár hajtásrendszeréhez is.

Folytatják a toborzást!

A Prettl Hungária Kft. szekszárdi telephelyén jelenleg közel négyszázan dolgoznak, és ahogy az korábbi híradásainkból is kiderült, a műszakváltásokra a cég saját buszai hozzák-viszik a dolgozókat Dunaújváros és Pécs irányából is. 

A cégcsoport hamarosan folytatja munkaerő-toborzó akcióját, reményeik szerint a szeretett városunkba is tervezett, augusztus 16-án esedékes nyílt nap nyomán sikerül fiatal, ambiciózus munkatársakkal bővíteni a Prettl csapatát Dunaújvárosból is!

Sorozatunk a Prettl Hungária Kft. munkaerő-toborzó akciójával, egészen konkrétan az összeállítás végén említett nyílt nap részleteivel folytatódik majd – de aki nem tudja/akarja kivárni a következő hírverést, máris tájékozódhat a Prettl Hungária hivatalos weboldalán, illetve a job@prettl.hu e-mail címen várják a munkalehetőség iránt érdeklődőket! Virtuális gyárlátogatásra vágysz? A vállalat életét bemutató kisfilmet itt nézheted meg!