A dunaújvárosiasságot és a modern városok alapját vizsgálják a kutatók

Dávid • 2017. július 28. 09:43 • Közélet 0 43

Városi anziksz (Fotó: Németh Zsolt) Városi anziksz (Fotó: Németh Zsolt)

Létezik egy kutatás, amibe te is szervesen bekapcsolódhatsz néhány egyszerű kérdés gyors megválaszolása után – és aminek keretében nincs, nem létezik, nem létezhet rossz válasz! A cél: feltárni Dunaújváros rendszerváltás utáni identitásbeli változását. 

A társadalomtudományok területén mocorgó bölcsészek folyton-folyvást kutatnak. Hol ezt, hol azt. András Hanga és Szakács István most például szeretett városunk lokálpatriotizmusára fókuszálnak; a témát egy fókuszcsoportos kutatással vizsgálják. Személyes vélemények, attitűdök, motivációk, tapasztalatok, megközelítések, érzések feltárásában érdekeltek. 


Soha ennyire nem számított még a véleményed, mint most!

Fotó: Havel Gábor Fotó: Havel Gábor

Szeretett városunk lokálpatriotizmusát feltérképező fókuszcsoportos kutatás deklaráltan két ember nevéhez köthető, egyikük pedig az a Szakács István, aki (Hadas Krisztina mellett) 5 kerek éven át mentortanárom volt a helyi fősulin. És mind a mai napig mérhetetlenül sokat köszönhetek neki. Így talán már érthető, miért adtam korábban teret és lehetőséget a kutatóknak hírportálunk közéleti fórumoldalán, a VéD felületén a fókuszcsoportos kutatásukat megalapozó szűrőkérdőív kitöltőinek (ezzel együtt a potenciális beszélgetőpartnerek) rekrutálására. És evidensen az sem a véletlenek kijátszhatatlan összjátékának tudható be, hogy itt és most magam is arra próbállak rávenni titeket, kapcsolódjatok be bátran a történetbe! Könnyen lehet, soha ennyire nem számított még a véleményed Dunaújvárossal, saját élettereddel kapcsolatosan, mint most Hangának és Istvánnak. 

 

Mindannyiunkat egyformán érintő égető kérdések 

Hanga és István kutatásának célja, hogy feltárja Dunaújváros rendszerváltás utáni identitásbeli változását, amely által – feltételezésük szerint – megteremthető egy 21. századi modern város alapja. 


A tanulságokból építkezhetünk is 

Mivel alapvetően egy doktori értekezéshez kapcsolódó kutatásról beszélhetünk, az abból kinyert konzekvenciákat nyilvánvalóan nem holnaputánra várhatjuk. Ellenben ha elkészül, főbb tanulságairól minden bizonnyal ti is tudomást szerezhettek. Legalábbis eskü, rajtam nem múlik! 

 

Kitöltöm a szűrőkérdőívet és szívesen megosztom gondolataimat a kutatókkal!

Katt ide! 

 

@ Drót a kutatókhoz: dunaujvarosiassag@gmail.com

Facebook | E-mail | Cikkek | Ask.fm
 

Segítenél? Bízunk benned!

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

Kommentek