Gyűlöletmenedzsment: most Nagy Viktor a soros, de vajon melyik jogász nevet a végén?

Dávid • 2017. július 20. 16:35 • Közélet 0 68

Előbb egy nyílt levelet címzett Galambos Dénes országgyűlési képviselő részére a Fehérvár Kukacon, most bővebben is kifejti véleményét a Castellumon Nagy Viktor a kormány Soros György ellen bedurrantott plakátkampányáról. Vendégposzt. 

Viktorral már többször is találkozhattatok hasábjainkon; egy osztrák segélyszervezet jogásza, emellett a Helsinki Bizottság menekültügyi szakértője. A dolog pikantériája, hogy alapvetően Galambos Dénes fideszes országgyűlési képviselő is jogászként működik akkor, amikor éppen nem térségünk érdekeit képviseli politikusi minőségében. Ezért is lett volna felettébb érdekes, miként reflektál dr. Nagy Viktornak lap- és harcostársunk, a Fehérvár Kukac hasábjain megjelent nyílt levelére – azaz jogászként egy jogász véleményére. Őszintén bízunk abban, hamarosan országgyűlési képviselőnk viszonválaszát is betűhíven közölhetjük. Addig is - extra bónuszként a korábbi nyílt levél kifejtése - csak nektek!   

 

+ Előzmény:  Ne kaphasson teret az antiszemita kampány – kéri az ismert jogász (Fehérvár Kukac) >>

******

Szeretett városunkba is megérkezett Soros György, mégpedig egy ellen irányuló plakátkampány formájában. Sokáig gondolkodtam, érdemes-e egyáltalán írnom róla, de végül úgy döntöttem, jóérzésű ember nem mehet el egy ilyen és ehhez hasonló gyűlölethullám mellett. 

Nyilván jogászként elsőként arra szerettem volna utalni, hogy a plakátkampány okozta antiszemita (értsd: zsidóellenes) hullámok miatt a plakátok kihelyezése számos büntetőjogi tényállast is megvalósít: a gyűlölet-bűncselekményektől, például a közösség elleni izgatástól kezdődően a becsületsértés, rágalmazás vétségéig, emellett néhány személyhez fűződő jogot is sért (képmáshoz való jog, emberi méltósághoz való jog, hírnévhez való jog etc).  

A jog világától függetlenül mégis azt hangsúlyoznám: az egész Soros-plakátkampány egyszerűen szégyen és gyalázat! Mégis ki hallott már olyat, hogy államköltségen (értsd: közpénzből) egy ország egy magánszemély ellen uszít plakátokon? (Én, a diktatúrák és/vagy diktárorok bevett eljárásrendje volt ez, számos történelmi példával igazolható. Szerzőnknek ott van nagyon igaza, hogy egy magát demokratikus jogállamnak tételező formációban nem fordulhat, fordulhatna elő hasonló skandalum - a szerk.)  

Egyszerűen arról van szó, hogy a kormánypart a társadalmi igazságtalanságok, szociális feszültségek okaként egy "idegen-ellenségképet", jelen esetben Soros Györgyöt jelöl meg. Voltaképpen a magyar társadalommal szembeállító stratégiát alkalmaz –  és a módszer sem új: körülbelül kétezer evés. Hogy irodalmi párhuzammal éljek, gondoljunk csak Orwell 1984 című regényében Emanuel Goldstein szereplőjére, akit a Nagy Testvér ellenségeként kötelezően kellett utálni.

Az pedig, hogy a kampány egy, a magyar társadalomban amúgy is hagyományokkal bíró antiszemita hullámot gerjesztett, nyilván nem hatott meglepetésként annak elindítóira. Soros György a zsidó felekezethez tartozó, hangsúlyozottan magyar család sarjaként tökéletesen jeleníti meg a globális világhatalmat képviselő zsidó nagytőkés figuráját - enek fényében különösen visszatetsző és gátlástalan, hogy a kampány során arra szólítják föl a közösséget/társadalmat, hogy tegyen meg mindent azért, hogy ne ő nevessen a végen. 

Ennek fényében az alábbiakra szeretném felhívni az olvasók figyelmét: 

1) Soros György a nyolcvanas-kilencvenes évek magyar átmeneti időszakában jelentős anyagi segítséget nyújtott az akkori demokratikus/ellenzéki mozgalmaknak. Többek között a jelenlegi kormánypárt szinte valamennyi alapító tagját támogatta tanulmányi és egyéb ösztöndíjakkal.

2) A nevéhez köthető Közép-Európai Egyetem, vagyis a térség legmagasabb minőséget nyújtó oktatasi intézménye, mely nemzetközi viszonylatban messze meghaladja a magyarországi egyetemek színvonalat.

3) Alapítványai szerte a világon szenvedőkön és egyéb hátrányos helyzetű csoportokon próbálnak segíteni (szegények, betegek, menekültek, nemzeti és etnikai kisebbségek, valamint szexuális kisebbségek, fogvatartottak) – egyszóval: népszerűtlen, gyenge csoportokat védenek.

4) A vörösiszap-katasztrófa után egymillió dolláros gyorssegélyt nyújtott a rászorultoknak. 

5) Ultrahangos diagnosztikai scannerekkel támogatta a magyar kórházak egy részét.

Ő lett az ellenség saját hazájában (meg mindenki más, aki nem Orbán Viktor és köre kövét fújja - a szerk.).

Mindezeken túl leszögezhetjük azt is, hogy  a kormányzati sugallatal szemben Soros Györgynek - személyében - zéró hatása van a világ migrációs politikájára és népességmozgásaira. Továbbá azt is, hogy a kormánypart által sugallni próbált idiotizmus semmi másra nem szolgál, csak arra, hogy elterelje a figyelmet a valós társadalmi problémákról; a romba döntött egészségügyi intézményrendszerről, a végletekig butított oktatásról, a minden szinten megjelenő korrupcióról, az intézményesített lopásról, a magukra hagyott, mélyszegénységben nyomorgók százezreiről, az elmaradott, kilátástalanná vált térségekről, a kivándorlás választók tömegéről.
 
A kampány szörnyű társadalmi reflexeket kiváltó voltát nyílt levél formájában jeleztem dr. Galambos Dénes jogász kolléga, országgyűlési képviselő úr számara. Sajnos, a levél ezidáig válasz nélkül maradt, a plakátok pedig még mindig "díszítik" szeretett városunkat. 

Így múlik hát el a világ dicsősége.

Dr. Nagy Viktor
jogász 

Facebook | E-mail | Cikkek | Ask.fm
 

Segítenél? Bízunk benned!

Szeretnénk minél többször minél karcosabb, tartalmasabb, okosabb, hasznosabb cikkeket írni, ám hozzájárulásod és pénz nélkül nem megy!

 

Hogyan tudom támogatni a munkátokat?
Eddig mennyien és mennyivel támogatták portálotokat? 
A válaszokért katt/bökj ide!

Kommentek