Futsal: diadal a Veszprém ellen – s egyre közelebb az ezüst!

Öcaline • 2017. május 29. 21:07 • Sport 0 6

Megerősítette második helyét a bajnoki tabellán a Dunaferr DUE Renalpin utsal csapata, miután 3-1 arányban legyőzte a Veszprém alakulatát a sportcsarnokban ma este. Az eredmény kicsit csalóka – Fehér Zsolt együttese végi kézben tartotta a meccset, megérdemelten hódította el a fontos bajnoki pontokat a felsőházi rájátszásban.

Komoly téttel, de a győzelem reményében várta a Veszprém alakulatát a felsőházi rájátszás nyolcadik fordulójában a Dunaferr DUE Renalpin gárdája. Ha győz a dunaújvárosi alakulat, akkor lényegében csak matematikai esély marad arra, hogy bebukja a hőn áhított második helyet a tabellán – igaz, egy esetleges veszprémi siker meg a közelebb zárkózás esélyével kecsegetett a vendégcsapat számára.
Szerencsés dunaújvárosi góllal kezdődött a meccs, a jó iramú nyitány után a 4. percben Fekete lábáról a gólvonalon túlra vánszorgott a játékszer – addig is a mieink irányítottak, nem érdemtelenül lett meg a vezető találat (1-0).

Nagy csata minden labdáért! Nagy csata minden labdáért!

A folytatásban felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de gólt a Fehér-legénység jegyzett – Horváth egy szép egyéni akció végén, remek bombával duplázta meg a hazai előnyt a félidő hajrájára fordulva (2-0). A biztosnak tűnő vezetés kicsit bealtatta a mieinket, de egy veszprémi akció végén jegyzett találat jelezte, egyáltalán nem adja föl a pontrablás tervét a vendégcsapat (2-1).
A második félidőben is folytatódott a kemény csata, több hazai helyzet során vihette volna dűlőre a pontok sorsát a Dunaferr, de a veszprémi kontrák is veszélyesek voltak – nyílt sisakos, kemény küzdelem kényeztette a közönséget, ráadásul a 28. percben Hosszú szép lövése el is döntötte a nagy kérdéseket (3-1)
A folytatásban kapart a Veszprém, de érdemi előrelépést már nem produkált, a mieink taktikus, fegyelmezett játékkal, hatékony védőmunkával őrizték az eredményt – és végül megérdemelten arattak győzelmet.

És ezzel a diadallal még közelebb került csapatunk a hőn áhított ezüsthöz – csak így tovább srácok, jár a nagy taps!

Dunaferr DUE Renalpin – FC Veszprém
3-1
(2-1)
A Dunaferr gólszerzői: Fekete, Horváth,  Hosszú.

(Címlap és belső oldali kép: Dunaferr DUE Renalpin - facebook; Dénes János felvétele)

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!