Kajak-kenu: minden fronton, minden korcsoportban remekeltek

Öcaline • 2017. május 22. 18:21 • Sport 0 58

Két komoly kihívás várt a Dunaferr SE kajakosaira és kenusaira a hét végén: Kiss Balázs remek versenyzéssel egy igen-igen előkelő 7. helyet csípett meg a Világkupa-sorozat Portugáliában rendezett idénynyitóján, az utánpótlás és a masters korosztály versenyzői Győrben, a Maraton Magyar Bajnokság viadalán vitézkedtek.

Alaposan belehúztak a Dunaferr SE kajak-kenu szakosztályának versenyzői – a különböző korosztályok képviselői két rangos erőpróbán vehettek részt a napokban: míg utánpótlás és masters versenyzőink Győrött gyűrték a kilométereket a Maraton Magyar Bajnokság viadalán, Kiss Balázs Portugáliában, az I. Világkupán szerepelt. Fiatal, még mindig csak U23-as versenyzőnk bejutott a C-1 1000 méteres döntőbe, ahol végül remek versenyzéssel az igen előkelő 7. helyet szerezte meg. Balázs nyolcadikként ért célba, ám később kiderült, hogy az olimpiai bajnok Sebastian Brendelt kizárták, mivel 20 grammal könnyebb volt a hajója a megengedettnél – ezzel viszont a Dunaferr versenyzője egy pozíciót javított a helyezésén!

Jár a gatuláció (Fotók: Dunaferr SE) Jár a gatuláció (Fotók: Dunaferr SE)

Nemzetközi vizek után hazai pálya: mint említettük, Győr adott otthont a Maraton Magyar Bajnokságnak, ahol minden korosztály rajthoz állt – a legkisebbek 10 évesek voltak, a legidősebbek elmúltak 80 esztendősek!
A Dunaferr SE gyermek, kölyök, serdülő és masters korcsoportú versenyzői is ott voltak az ország legnagyobb hosszútávú seregszemléjén és számos érmet szereztek. A legeredményesebb gyermek versenyző Kovács Bendegúz lett, aki magabiztos versenyzéssel magyar bajnok lett az U12-es fiúk 5 km-es számában! U16-os serdülő kenusunk, Kollár Kristóf egyéniben 2. lett 15 kilométeren, illetve paksi párjával, Hodován Dáviddal az ifjúsági korosztályba "felnevezve" is ezüstérmes tudott lenni C-2 18 km-en.
A 10-16 évesek futamaiban az 1-6. helyezett kap érmet, így bronznak örülhetett 4. helyéért az Árva Gréta - Mérges Anna U12-es kajakos duó is. Boldis Csenge 6. lett az U15-ös kajakos lányok között és 6. lett Éberhardt Richárd is, aki a K-1 U13 10 km-es számban indult.
A Dunaferr mastersei is kitettek magukért, Vedelek István és Kálmán Sándor dupláztak, szombaton egyesben, vasárnap párosban teljesítették a 10 kilométeres távot. Vedelek István két bronzéremmel lett gazdagabb, Kálmán Sándor egyéniben 10. lett. Megvédte viszont bajnoki címét női masters versenyzőnk, Hubikné Tarján Éva, aki a rácalmási Jászainé Hajdú Rozáliával lett első K-2 10 km-en a 70-74 éves korosztályban.

Minden fronton remekeltek – jár a gratuláció!

---------------------------------------------------

Öcaline a facebookon | E-mail a szerzőnek | Kövesd a Castellumot a facebookon!

Eleged van a médiadiktatúrából, a cenzúrázott hírekből, a szabad vélemény helyett pártutasítást végrehajtó orgánumokból? Működtesd te is a város egyetlen pártfüggetlen, kritikus hírújságját minden hónapban – csatlakozz a Castellum.do Közösségi Finanszírozás Programjához!

> Számlatulajdonos: Tóth Dávid
> Bankszámlaszám (K&H): 10402568-86755482-82721003
> A közlemény rovatba rögzítsétek: Castellum.do

A transzparencia jegyében műhelyünk minden hónapban nyilvánosságra hozza a támogatók számát és a támogatás mértékét – a műhelyt pénzzel segítő olvasóink kilétét természetesen eszünk ágában sincs felfedni, de azt, hogy hányan és mennyi támogatással járultak hozzá működésünkhöz, mindenképpen publikáljuk!